Вірмени більше не зможуть виготовляти свій знаменитий коньяк

Вірмени більше не зможуть виготовляти свій знаменитий коньяк

Європа таки домоглася права на найменування продукту, але у вірменів є ще 25 років, щоб перейти на «бренді».

 

Вірменія – країна-виробник знаменитого вірменського коньяку – через 25 років повинна буде відмовитися від фірмової назви алкогольного продукту і замінити його на більш звичне європейцям – «бренді».

Таке рішення прийнято в рамках угоди про всеосяжну і розширену співпрацю, яка була підписана Вірменією і ЄС 24 листопада в Брюсселі в ході саміту Східного партнерства, передає inform.kz.

В угоді зазначено, що назва «коньяк» є французьким захищеним географічним найменуванням (AOC). Так, згідно з Лісабонською угодою про охорону найменувань, місць походження та їх міжнародну реєстрацію, «коньяк» і «шампанське» – не тільки бренди, але й географічні назви (у Франції), які з метою недопущення плутанини не можуть бути використані іншими виробниками в державах-учасницях угоди (їх понад 20). Росія, куди експортується основна маса виробленого в Вірменії коньяку, не бере участі в цій угоді.

Угода з Єреваном передбачає, що в найближчі 25 років вірменські виробники зможуть використовувати найменування «коньяк» і експортувати продукт на ринок ЄС на колишніх умовах. При цьому ЄС надасть Вірменії відповідну технічну та фінансову допомогу, щоб вірменські виробники змогли поступово відмовитися від назви «коньяк» і замінити його на «бренді».

Зараз на ринку Вірменії діють близько 50 підприємств з виробництва коньяку. Коньяк є одним з основних експортних товарів Вірменії. За першу половину 2017 року його експорт зріс майже на 35% і склав $95,8 млн. Основним ринком експорту (близько 90%) залишається Росія.

Дискусії між ЄС і Вірменією з питання про коньяк тривали кілька років. Європа вперше стала вимагати в СРСР перейменувати вірменський коньяк ще в 1959 році.

«Починаючи з 1959 року, у СРСР були проблеми із експортом алкогольного напою під назвою коньяк. В той час вірменський коньяк експортували під назвами «Арарат бренді Наірі», «Арарат бренді Двін», – зазначив економіст Атом Маргарян.

Вдруге Вірменії таку вимогу було висунуто після проголошення незалежності.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Думати про громаду, а не про гроші»: голова Княгининівської ОТГ розказала, як шукати інвесторів
Наступна новина Муніципали влаштували облаву на торговців сурогатним алкоголем
Останні новини
Схожі новини