Вислови, афоризми та мудрість. Генрі Форд

Вислови, афоризми та мудрість. Генрі Форд

Генрі Форд - це значима історична особистіть, яка відіграла важливу роль в розвитку всього людства. Вивчення його як людини, а також його праць та умовисновків, на нашу думку, є необхідним для сучасної цивілізованої людини, адже без будь-якої інфомації про нього, Ваше сучасне світобачення буде не повним та безпродуктивним. Генрі Форд, без перебільшення, є людиною що започаткувала нові принципи, нові методи та напрямки діяльності людства. Його уявлення про виробництво, про продажі, про рекламу, про працю, про самовдосконалення, про бізнес для тогочасного суспільства були настільки екстраординарними, що багато хто просто говорив що це якась незрозуміла фантастика, а потім коли все получалося так як передбачав сам Форд, то вже говорили що це просто випадкові доленосні випадки, які відбулися "бо йому просто пощастило". Проте, його це не турбувало, тому, що сама робота Генрі Форда, його слова та думки весь час педантично реалізувалися ним самим на практиці. Він постійно вивчав, співставляв, порівнював, випитувався, перестроював, проводив статистичний аналіз, і ніколи не боявся йти вперед в своїх думках, він беззупину все змінював, удосконалював, був позбавлений будь-яких сентиметальних перепон в своїй діяльності. 

Генрі Форд - це людина для всебічного вивчення, він буде дуже цікавим усім без винятку людям з різних соціальних груп, від підприємців, істориків, та політиків до дітей та школярів, адже почувши його думки Ви побачити світ з зовсім іншої сторони, а також зрозумієте, що Вам потрібно тільки посправжньому захотіти - і перед Вами відкриються усі Ваші мрії. Інтернет ресурс "КОЗАКОРІУМ" спеціально для україномовного читача, склав власний перелік найвитонченіших та знакових висловлювань одного із геніїв людства - Генрі Форда.

Про роботу, самовдосконалення, самореалізацію та про людей загалом

1) Працювати - це природньо для людини. Треба визначити, що процвітання та щастя можна досягнути тільки завдяки чесній праці. Людські біди значною мірою є наслідком спроб зійти з цього природнього шляху. У мене не має інших пропозицій, крім прийняти в усій повноті цей принцип природи.

2) Жадібність є лише одним із видів недалекоглядності.

3) Той, хто боїться майбутнього, хто боїться невдачі, обмежує свою діяльність. Невдача - це лише можливість вдумливіше розпочати все знову. Немає сорому в чесній поразці. Сором - боятися її зазанати. Минуле корисне лише як вказівний шляхів і засобів розвитку.

4) Ось так буває з мудрими людми - вони настільки розумні і практичні, що до останньої коми завди знають, чомусь щось не може бути зроблено. Вони завжди знають про обмеження. І саме тому я ніколи не користуюся послугами поважних експертів. Якщо б я схотів підступно знищити конкурентів, то підсунів би їм купу найдосвідченіших фахівців. Вони надали б стільки корисних порад, що напевне ця компанія ніколи б не спромоглася на виробництво чогось корисного.

5) Життя - це не місце, а рух. І той, хто хоче відпочити на "облаштованому" місці, не залишається в стані спокою, адже, цілком імовірно, у мить зупинки він уже йде на дно. Усе знаходиться в русі. Життя невпинне. Можна весь час прожити в тому самому домі й на тій же вулиці, але ти ніколи не будеш тією самою людиною.

6) З подібного помилкового уявлення, що життя це боротьба, яка може бути програна через один необережній рух, виростає велика любов до стабільності. Люди набувають звички напівживого існування. Рідко коли швець наважиться на новомодний спосіб пришивання підошви, і рідко коли ремісник візьметься за впровадження нового методу у своєму ремеслі. Звичка викликає певну інерцію, і будь-яка її порушення сприймається розумом як неприємності.

7) Шлях до успіху відкритий для будь-кого, хто думає насамперед про надання послуг і якісне виконання своєї роботи.

8) Я відмовляюся визнати, що існує неможливе. Я не бачу, щоб хтось знав достатньо про все на цій землі, щоб точно сказати, що може бути, а чого не може.

9) Молода амбіційна людина повинна приготуватися до довгого очікування, перш ніж почнуться значні зміни.

10) Мислення є найважчою роботою, на яку здатна людина.

11) Війна є оргією грошей так само, як оргією крові.

12) Люди здаються частіше, ніж їх спіткає невдача.

13) Ще краще для людини працювати над собою й перевершити себе, позбувшись своїх страхів у тих обставинах, які є її щоденним тягарем. Треба стати вільною людиною в тому місці, де вперше була втрачена свобода. Виграй свій бій там де програв. І побачиш, що хоч тебе оточувало багато неправильного, усередині - ще більше було неправильного. Таким чином побачиш, що неправильна внутрішня позиція може псувати навіть правильні речі навколо.

14) Усунення страхів є збільшенням гарантій та достатку.

15) Справжня освіта людини починається після того, як вона закінчила освітній заклад. Істинна освіта досягається через дисципліну життя.

16) Така груба, проста, примітивна сила, яку ми називаємо "настирливістю", є некерованою королевою сфери людської дієвості.

17) Звичка до невдач - суто психологічна, вона є матір'ю страху.

18) Страх народжується там, де спираються на щось зовнішнє - на добру волю бригадира, можливо, на везіння заводу, на сталість ринків. Можна ще сказати, що страхом є та частина людини, яка вважає, що її карєрою керують випаткові обставини. Страх є результатом того, що тіло бере владу над душею.

19) Реальною роботою людини не завжди є те, що вона воліла б робити. Реальною роботою людини є те, що воліли б, щоб вона робила.

20) Є два види дурнів на цьому світі. Один із них міліонер, який думає, що, нагромаджуючи гроші, він якось може накопичити реальну владу, а інший є убогий реформатор, який вважає, що відібравши гроші в одного класу та віддавши їх іншому, всі біди на світі зникнуть. Вони обидва на хибному шляху.

21) Щодо відсутності страху перед майбутнім або пошани до минулого. Той, хто боїться майбутнього, хто боїться невдачі, обмежує свою діяльність. Невдача - це лише можливість вдумливіше розпочати все знову. немає сорому в чесній поразці. Сором - боятися її зазнати. Минуле корисне лише як вказівник шляхів і засобів розвитку.

22) Метою освіти не є заповнення голови фактами, а навчання людини, як користуватися розумом.

23) Ви можете заповнити свою голову усіма "фактами" різних часів, і в результаті ваша голова стане лише шухлядою, переобтяженою фактами. Річ ось у чому: великі масиви знань в голові не єтим самим, що й розумова активність. Людина може бути дуже освіченою, і все намарно. І знову ж, людина може бути неосвідченою, але приносити багато користі.

24) Якщо людина народжується з нормальними людськими здібностями, якщо вона достатньо здібна у використанні для читання та писання тих інструментів, які ми називаємо "букви", то немає таких знань на світі, яких би вона не осягнула.

25) Робота - зовсім не прокляття, а найбільше благо. 

26) Найкращі у світі речі - ті, від яких відсічена вся зайва вага. Сила - це в жодному разі не просто вага, це стосується людей і речей.

27) Коли лінь, безтурботність, нехлюйство та відсутність зацікавленості не мають над собою контролю, то страждають усі.

Про підприємців, працівників, а також про бізнес та виробництво

28) Найздоровішим бізнес буває тоді, коли йому, як курці, треба трохи попорпатися, щоб щось отримати.

29) Бізнес на основі заробляння грошей є найбільш незахищеним. Це ніби азартна гра, нерегулярна та з низькими шансами отримати гарний результат у багаторічній перспективі.

30) Бізнес повинен починатися з малого та зростати за рахунок власного прибутку. Якщо його немає, то це сигнал для власника, що він марно витрачає свій час і йому не місце в цьому бізнесі.

31) Адже мій невеликий досвід давав цілком достатньо доказів тому, що бізнес виключно заради отримання грошей - не вартий серйозної уваги і явно не є місцем для людини, яка хоче чогось досягти.

32) Бізнесмени зазнають фіаско тому, що вони люблять свої звички так сильно, що не можуть примусити себе щось змінити.

33) Я не вірю в те, що людина може відійти від своїх справ. Вона повинна думати про них удень і бачити про них сни вночі.

34) Якщо перевага надається фінансам, то це загрожує нормальній роботі й руйнує основи бізнесу - надання послуг.

35) Переймання грошима, а не роботою, викликає страх невдачі, і цей страх блокує всі шляхи розвидку бізнесу: він змушує людину боятися конкуренції, змін у підходах та технологіях, не дозволяє будь-яких дій , що можуть змінити його поточний стан.

36) У нас не було поганих боргів і ми могли робити, що хотіли. Я завжди тримався в межах своїх ресурсів. Ніщо ніколи не змушувало меневиходити за межі ресурсів, адже якщо зосередити всю увагу на роботі та послугах, неминучи ресурси будуть зростати швидше, ніж можна придумати шляхи й способи їхніх витрат.

37) Жоден бізнес не рухатиметься вперед, якщо якнайпильніше не прислухатися до скарг і пропозицій. Якщо в процесі експлуатації виявиться дефект, то це повинно бути негайно й ретельні відслідковано, але якщо зауваження стосується тільки стилю, потрібно переконаися, чи не озвучується в цьому випадку всього лише особиста примха. Продавці завжди прагнуть задовільнити забаганки, а неозброїтися достатніми знаннями про свй товар, з якими вони зможуть пояснити примхливому клієнту, що наявний товар задовільнить кожну з його вимог. Звичайно, за умови, що він сам таким і є.

38) Перші зміни в процесі складання автомобілів були пов'язнані з тим, що не люди підходили до місця виконання роботи, а робота надходила до людини. Відтоді ми користуємося двома загальними принципамиу всіх діях на виробництві:працівник ніколи не повинен робити більше одного кроку, якщо це можливо, і ніколине повинен нахилятися.

39) Жоден із наших працівників не є "експертом". На жаль, ми визнали за необхідне позбуватися людини, як тільки вона починає вважати себе експертом.Якщо хтось справді знає свою роботу, то не вважає себе експертом, адже людина, яка знає свою роботу,бачить наскільки багато ще треба зробити, порівняно з тим що зроблено, що вона завжди буде націлена вперед і ніколи не перейматиметься, наскільки ефективною вона є. Обдумуючи на перед, намагаючись зробити більше, виникає такий душевний стан, коли немає нічого неможливого. А коли людина застряє в "експертному" стані мислення, велика кількість речей стає неможливою.

40) Коли в одному місці працює багато людей, виникає особлива проблема, з якою найважче боротися - надмірна заорганізованість і, як наслідок, бюрократична тяганина.

41) Занадто багато приємного спілкування насправді може бути дуже поганим, адже це може спричинити приховування недоліків. А це погано.

42) Коли ми на роботі, то повинні бути нароботі. Коли розважаємося - повинні розважатись. Немає жодного сенсу змішувати ці два поняття.

43) Між порядністю та успішним бізнесом існує найтісніший зв'язок.

44) Відданий працівник - найкраще, про що може мріяти бізнес. І не варто очікувати, що він робитиме це безконечно довго без належного визнання його внеску.

45) Думка про легкі гроші руйнує роботу.

46) Людина з більшою кінлькістю грошей має більше можливостей зробити дурницю.

47) Чи бізнес успішний або поганийза велінням долі? Чи повинні ми приймати обставини, як неминучість? Бізнес є успішним або поганим, коли ми його таким робимо.

48) Бізнес - це процес уміння давати і вміння брати, жити й давати жити іншим. Це взаємодія багатьох сил та інтересів.

49) Не один підприємець дякував долі, яка загнала його у вузькі рамки й показала, що найкращим капіталом євласні мізки, а не кридити з банку.

50) Позики за певних обставин подібні до випивки, до якої вдається пияк, щоб похмилитися. Це не матиме того ефекту, на який він очікує. Це не дає очікуваного ефекту, натомість все більше ще ускладнює.

51) Якщо підприємцю коли небуть і треба брати позику, то лише тоді, коли він не потребує грошей. Тобто тоді. коли він не має в них потреби задля заміни того, що повинен зробити сам. Якщо справи в людину йдуть відмінно і є можливість розширення, тоді досить безпечно позичати. Але якщо бізнес потребує грошей через безгосподарність, тоді все, що потрібно зробити, це зайнятися справами й виправити проблеми зсередини - а не прикладати зовнішні компреси з кредитів.

52) Прогрес починається з неназдрісного суперництва.

53) Тільки людина, яка може витримати напругу рутини та залишитися при тому живою та кмітливою, рухається вперед.

Про благодійність

54) Піднімайтеся і будьте сміливими, хай слабаки приймають благодійну допомогу.

55) Суспільство платить за всю безгосподарність. Більше половини світових бід сьогодення виникає через те. що люди платять свої кровні гроші за "сачкування", розслабленість неякісність і неефективність.

56) Мені шкода бідолах, які настільки м'які і кволі, що завжди вимагають "атмосфери доброзичливості" навколо себе. Інакше вони не можуть виконувати свою роботу. Є такі люди. І врешті-решт, якщо вони достатньо не загартуються психологічно й морально і не позбудуться свого м'якого опертя на "самопочуття", вони стануть невдахами. І це трапиться не тільки з їхніми справами, але і з їхніми характерами. Це так ніби їхні кістки достатньо не затверділи, і вони ніколи не могли стояти на власних ногах.

57) Найкраща допомога - зробити їх (мається на увазі людей з обмеженою працездатністю, людей з каліцтвами - примітка kozakorium.com) продуктивними нарівні з повносправними людьми. Я вважаю, що в цьому світі дуже мало приводів для благодійності - тобто благодійності в сенсі дарування. У більшості випадків, звичайно, бізнес та благодійність не можуть поєднюватися. (Від редакції хочемо додати ще до цього висловлювання те, що, можливо, деякі люди вважатимуть Генрі Форда не благодійником і дуже різким, проте насправді він був вище над благодійнсітю, адже на його заводах з однаковою продуктивністю на рівні з повносправними працювали неповносправні люди - повністю сліпі, сліпі на одне око, без рук, без ніг і т. д. Для них буле все так організовано, що їхня робота цінувалася на рівні з роботою звичайних людей)

58) Нагірше економічне марнотратство - наймати калік, як повинність, а потім вчити їх тривіальним навичкам, таким як плетіння кошиків або інших не вигідним ремеслам, і не допомогти їм зароблятисобі на життя, а лише запобігти їхньому крайньому зубожінню.

59) Якщо людське співчуття спонукає нас нагодувати голодного, чому б з допомогою цього бажання не досягти більшого, не усунути голод взагалі. Якщо ми маємо достатньо симпатії до людей, щоб допомогти їм побороти свою біду, звичайно цього співчуття повинно бути досить, щоб не допускати бід взагалі.

60) Набагато більшу кількість людей зворушує думка про допомогу бідній родині, ніж про усунення бідності загалом.

61) Як тільки людське співпереживання стає систематизованим, організованим, комерційним та професійним, серце його гасне, і воно стає холодним і липким.

62) Там де живе самостійність, немає потреби в благодійності.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Ковелі силачі змагалися у жимі лежачи
Наступна новина Після резонансної ДТП у Нововолинську змінили керівника поліції
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні