Волинські депутати просять у нардепів змінити закон про ОТГ

Волинські депутати просять у нардепів змінити закон про ОТГ

Внести зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», щоб дати можливість селам з однієї сільської (селищної) ради брати участь у формуванні різних ОТГ, просять у нардепів депутати Волиньради.

Про це йшлося під час 16-ї сесії Волинської облради 23 листопада, – пише ІА «Волинські новини».

Депутати звернулися до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

В законі зазначено, що суб’єктом добровільного об’єднання виступають громади сіл, об’єднаних в одну сільську (селищну) раду. Участі ж сіл однієї сільської (селищної) ради у формуванні різних ОТГ не передбачено.

«В той же час у статті 4 Закону говориться, що при прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади. Разом з цим, більшість сільських рад, які сьогодні є на території України, формувались в часи колишнього СРСР з врахуванням колгоспно-управлінської системи.

Таким чином, на сьогодні у складі однієї сільської чи селищної ради можуть бути об’єднані села та селища, які мають абсолютно різні історичні, природні, етнічні, культурні, інфраструктурні та інші чинники. Як наслідок, в окремих випадках селам однієї сільської чи селищної ради доречно об’єднуватись у різні ОТГ.

Підтвердженням таких обставин є звернення, які надходять до Волинської обласної ради, де представники різних сіл однієї сільської ради клопочуть про сприяння у вирішенні питання щодо реалізації їх прагнення об’єднуватись із різними ОТГ.

Усвідомлюючи, що процедура виходу одного населеного пункту зі складу сільської (селищної) ради є складною і довготривалою та вимагає внесення змін до адміністративно-територіального устрою України, все ж, враховуючи вищезазначені факти й обставини, ми, депутати Волинської обласної ради, просимо вжити заходів щодо внесення змін до ст. 3 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які б дозволяли селам однієї сільської (селищної) ради об’єднуватись в різні ОТГ», - йдеться у зверненні, яке ухвалили депутати облради.

Нагадаємо, до депутатів зверталися жителі села Сільце Горохівського району, які не бажають, аби їхній населений пункт входив до складу Мар’янівської ОТГ, оскільки, на відміну від решти сіл сільради, не має прямого сполучення з Мар’янівкою. Наразі через відсутність відповідної норми у законі, жителі села не мають за юридичної можливості реалізувати свої наміри та приєднатися до Горохівської ОТГ.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцькій міськраді планують утворити новий відділ
Наступна новина В Україні змінено правила отримання посвідчення водія
Останні новини
Схожі новини