Волинські школярі вивчатимуть ази лісівництва у новому центрі

Волинські школярі вивчатимуть ази лісівництва у новому центрі

...Круті схили засаджені міцними грабами та кремезними дубами. З-поміж них подекуди визирають стрункі сосни та пухнасті ялини. А повітря тут настільки чисте та свіже, що у деяких городян спочатку паморочиться голова. Місцина, що своїм рельєфом та зеленими насадженнями нагадує передгір’я Карпат, знаходиться лише за 17 кілометрів від Луцька. Це ботанічний заказник загальнодержавного значення «Воротнів», що знаходиться у підпорядкуванні Ківерцівського лісгоспу.

«На цій території переважають дубово-грабові насадження, з домішкою сосни, вільхи, осики, ялини, –розповідає Олександр Романюк, лісничий Воротнівського лісництва. – Заказник площею 600 гектарів створили 1978 року. Свого часу сюди були завезені дерева з Київського дендропарку, Закарпаття, Австрії, Польщі і навіть Північної Америки. Сьогодні тут росте близько 900 видів трав’янистих рослин. Особливий заказник тим, що розміщується на межі Полісся та лісостепу».

За мальовничі краєвиди місцеві жителі назвали цю територію волинською Швейцарією. У часи Радянської влади сюди привозили чиновників з вищих ешелонів влади, космонавтів, артистів естради. Знімали тут і окремі епізоди до фільму «Сліпий музикант». Втім, останні кілька десятків років про цю місцину мало хто чув.

У Волинському обласному управлінні лісового та мисливського вирішили виправити ситуацію. На одному із засідань Наукової ради, створеної за участі лісівників, екологів, науковців та громадськості, зініціювали створення на базі Воротнівського заказника першого в Україні «Лісівничого молодіжного центру» для практичних занять учнів шкільних лісництв. За словами Олександра Кватирка, начальника ВОУЛМГ, копітка робота по розчищенню і облаштуванню території тривала два роки.

«Усі будівлі, зведені на території заказника, силами та коштом Ківерцівського лісгоспу нині приведені в належний стан, – розповідає пан Кватирко. – Ми відновили майже 2 кілометри лісової дороги. Заборонили проїзд атомобілів — сюди можна дійти пішки або доїхати велосипедом. Посадили тут молодий садок. Поруч з ним розмістили лісову пасіку. Розчистили ставки».

Урочисте відкриття «Лісівничого молодіжного центру» відбулось минулої суботи, 7 жовтня. У Воротнів приїхали представники шкільних лісництв з усієї Волині. І з першого дня тут запрацювали «Школа майбутнього лісу», «Школа рибалки», «Школа лісового дизайнера», «Школа мисливця», «Шкільна майстерня».

«Ми знаходимось в одному з дев’яти так званих класів для практичних занять», – урок по садівництву на території молодого яблучного саду проводить Борис Бабеляс, голова Волинської обласної організації товариства лісівників України. – Тут ми плануємо проводити заняття для нашої молодої зміни, починаючи від учнів молодших класів. Також є задум організувати на базі центру практику для студентів профільних факультетів вишів.  Місця для ночівлі в будинках ми облаштували, тут можна і займатись навчанням, і відпочивати».

Учні Боголюбського шкільного лісництва приїхали сюди разом зі своїм керівником Вірою Сухановою. І педагог, і діти в захваті від побаченого — кажуть, що умови для занять чудові.

«Як вчитель біології я даю дітям теоретичні знання, – говорить Віра Суханова. – А сюди можна привезти учнів і показати їм практичні сторони роботи лісівника. Щоправда, як садять ліс, ми бачили, і самі брали в цьому участь. А от про основи роботи з ресурсами побічного користування на уроках по бджолярству, садівництву мої учні дізнались вперше».

Сподобалось у «Лісівничому молодіжному центрі» і 9-класниці Боголюбського шкільного лісництва Ангеліні Панасюк.

«Стільки унікальних рослин я не бачила раніше ніде, – каже дівчина. – І взагалі тут гарно, як в казці».

Наразі в області діє 44 шкільних лісництва. За словами Олександра Кватирка, до кінця нинішнього року їх кількість збільшать до півсотні.

Ярина Руднік


#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах : facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку не поділили дорогу «Лада» та «Fiat »
Наступна новина У Луцьку на Чернишевського зіткнулися дві автівки
Останні новини
Схожі новини