Працівники ДП «Волиньторф» упродовж кількох годин пікетують облдержадміністрацію, відстоюючи право на роботу і вимагаючи виділити ділянки для видобутку торфу.
Від початку робочого дня колектив «Волиньторфу» розпочав мітинг під будівлею ОДА. Люди запрошуваги до діалогу голову адміністрації Володимира Гунчика, однак до них вийшов лише його заступник Сергій Кошарук.
Пані Валентина працює на підприємстві уже майже 20 років. Жінка боїться втратити роботу, нарікає, що проблеми на підприємстві тривають уже не перший місяць, та останнім часом ситуація стала критичною – землі для видобутку торфу не виділяють. Тому нині, сподівається, і для неї, і для її колег ситуація прочсниться.
Маневиччанка Людмила на підприємстві уже 8 років. Каже, три роки тому люди перекривали автошлях, тоді «Волиньторф» хотіли віддати в приватні руки та підприємство відстояли. Нині впевнена, роботі перешкоджає влада. Зараз видобувають торф на старих родовищах, а на наступний рік лишається небагато земель, де можна працювати, тому робочі місця багатьох людей – під питанням, каже працівниця.
Голова профспілки ДП «Волиньторф» Аліна Базернова каже, що вимагають люди просто – свого конституційного права на працю. На цей рік державне підприємство забезпечене 50% площ, на наступний – 30% площ на виробництво і заготівлю сировини. Критична ситуація у тому, що голова ОДА не підписує клопотання, аби можна було розпочати процедуру відведення новихх площ. Жінка каже, що чиновник вигадує різні відмовки, приїзди робочих груп, перевірки надсилає, залучає силові структури, щоб забрати навіть ті шматки, на яких ми сьогодні працюємо. Три тижні тому, у Маневичах, за словами Аліни Базернової, голова ОДА пообіцяв завітати до колективу, але так і не приїхав. Голова профспілки впевнена, що колектив очільник ОДА ігнорує свідомо.
«Така позиція губернатора наводить на думку, що це – штучне доведення до банкрутства державного підприємства», – каже голова профспілки.
Частина пікетувальників з початком сесії обласної ради зайшла до приміщення.
Виступ групи пікетуючих вислухали у сесійній залі. Люди кажуть – і досвіду, і техніки для роботи не бракує, відтак, можливості видобувати торф не дають. З такою перспективою роботи може позбутися майже 200 фахівців. Кількість продукції зменшиться удвічі.
Є надія, що підприємство і надалі буде державним, тому працівники наголошують, що влада має зробити усе, аби запезпечити колектив роботою.
Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик каже, що відмова видавати землю під видобуток торфу залежить від Кабінету Міністрів, бо у відповідності з введенням у дію земельного кодексу землі підприємства віднесли до особливо цінних земель ще в 2011 році.
Проблему обговорили в сесійні залі й до мітингувальників таки вийшли і голова ОДА, і голова обласної ради. Людям пообіцяли створити робочу групу, яка протягом кількох днів матиме варіанти вирішення проблеми ДП «Волиньторф».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.