Володимир Гунчик: Проблема Ковельського ветсанзаводу вирішується, потрібен лише час

Володимир Гунчик: Проблема Ковельського ветсанзаводу вирішується, потрібен лише час

Проблему Ковельського ветсанзаводу, сморід з якого заважає повноцінно жити мешканцям Ковеля і навколишніх сіл, мають вирішити до кінця року. На цьому у розмові з журналістами під час прямого ефіру на каналі «Нова Волинь» 12 серпня наголосив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, де посадовець підбивав підсумки трьох років діяльності на посаді голови облдержадміністрації.

Зокрема, говорили про ковельський ветсанзавод: що ж буде зі структурою, чи прийняті кадрові рішення, аби раз і назавжди вирішити питання неприємного запаху?

«Коли приватні чи державні структури втрапили у неприємну ситуацію, винуватий завжди голова ОДА, бо він – перша особа виконавчої влади, – каже Володимир Гунчик. – Ковельський ветсанзавод – державна структура, якою керував ДП «Укрветсанзавод. Ми не особливо вникаємо в діяльність таких підприємств, бо вони мають своїх безпосередніх керівників, але коли загрозлива ситуація, звісно ж – зобов’язані реагувати».

На проблему Ковельського ветсанзаводу звернув увагу ще наприкінці 2014 року, зізнається Володимир Петрович. Пригадує, перший звіт керівника підприємства свідчив, що воно – в загрозливому стані. Тоді звернення в Міністерство аграрної політики не дало результату. 

Ще раз забив тривогу наприкінці 2015, коли стало зрозуміло, що підприємство стає банкрутом. Весь цей комплекс подій, переконує голова ОДА, пов’язаний із ситуацією, яка була на ветсанзаводі ще до його приходу на цю посаду. 

«Я багато разів ставив питання народним депутатам цього округу, тим, хто балотувався на посаду міського голови: чому сьогодні виникло питання, яке ми маємо вирішити за два-три місяці, а раніше ніхто не звертав на це увагу», – каже Володимир Гунчик.

Питання складне, однак, Ковельський вестванзавод у порівнянні з іншими структурами подібного типу – єдиний, якому вдалося вирішити питання, пов’язане з ліквідацією підприємства і наведенням порядку. Прийняли рішення про виділення 17 мільйонів на утилізацію відходів.

«Вирішення тривале, адже потрібно дотримуватися певної паперової процедури. Наприклад, минулого тижня ми подали проектно-кошторисну документацію на утилізацію відходів, однак на їх експертизу піде близько місяця. Прошу керівництво проектного інституту, яке робить експертизу, відкласти усі проекти, включаючи і наші проекти по Державному фонду регіонального розвитку, і позачергово провести експертизу. Вони проводять її за три дні, дають відповідні зауваження і пропозиції.

Ми знову повертаємо документацію в інститут, там за два дні роблять зміни і доповнення, ми знову віддаємо на експертизу, і вже з наступного тижня сподіваємося на кінцеве заключення.

Далі – Мінрегіонбуд кілька днів проводить експертизу, потім черга Міністерства фінансів.

Якщо дехто вважає, що сьогодні державні кошти в досить таки немалих об’ємах можна вийняти з кишені і просто так використати без документів, то завтра до цих людей прийде прокурор. Я не хочу підставляти ні місцеву владу, ні обласну, ні міністерство, яке виділяє нам кошти, ні Кабінет Міністрів. Усе повинно бути зроблено так, як книжка пише. Тому так іде ця процедура.

Мені дуже хотілось би , щоб це було швидше, просив підрядників – розпочніть роботу.  Але я дуже добре знаю, що без відповідних дозволів, без екологічних заключень  можуть бути  досить неприємні наслідки. Споруди, в яких ми маємо відвести відходи, повинні бути готовими до їх прийняття.

Уявіть собі: не дай Боже одна зі споруд, завантажена відходами, розвалиться – який це буде  скандал?  Нехай волиняни не хвилюються, усі рішення прийнято, гроші виділені і знаходяться в Держказначействі, нікуди вони не подінуться це – гроші цільового призначення», – пояснює Володимир Гунчик.

«Мільйон 300 тисяч гривень уже пішов на рахунки Ковельської міськради для початку робіт. До кінця року підприємство вичистять і розпочнеться процес ліквідації», – підсумовує голова ОДА.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина ТОП-10 найбільш «непопулярних» автомобілів серед крадіїв
Наступна новина На Волині - додатковий набір учнів у військовий ліцей
Останні новини
Схожі новини