Я завжди кажу правду, – екс-юрист Луцькради Олександр Рачков

Я завжди кажу правду, – екс-юрист Луцькради Олександр Рачков

У числі найскандальніших чиновників – не так давно призначений заступник Луцького міського голови Олександр Рачков.

Перед тим, як зайняти цю посаду, він кілька років очолював юридичне управління луцького муніципалітету. Зараз же в інтернет-просторі зареєстрована електронна петиція від «Громади Луцька», згідно якої збираються підписи для його звільнення. Сам Олександр Рачков називає це нічим іншим, як «політичною грою».

«А в політику я грати не звик, і не вмію це робити», - каже він.

Відповісти на провокативні запитання Олександр Рачков погодився для уже традиційної рубрики «Першого» «Бліц-інтерв’ю»

- У петиції найперше мова йде проте, аби перевірити Вашу декларацію. Маєте що приховувати?

- Зовсім ні. Я завжди кажу правду. Давайте по порядку. Автомобіль облікується в деклараціях ще з 2014 року, я його не ховав і не збираюся це робити. Стосовно будинку - взагалі не маю за що оправдовуватися. Я його не будую, а збудував вже давно, він зданий в експлуатацію у 2010 році, ще задовго до того, як я прийшов працювати в міську раду. Далі – доходи. У 2013році я заповнював ще паперову декларацію посадової особи і в ній була вказана набагато більша сума доходів, аніж та, яку я вказав в останній. Я показав свої кошти на рахунках, в тому числі валютні рахунки, заробітну плату, відсотки від депозитів, жодних інших доходів у мене немає. Стосовно земельних ділянок «в мальовничих місцях», як писали деякі журналісти… Дякуючи журналістам, чесно зізнаюся, я з’ясував, де вони знаходяться на кадастровій карті. Мова йде про земельну ділянку в селі Самари Ратнівського району, які мені дісталися у спадок від діда, і про це я дізнався у минулому році. Ці землі мені впали, як сніг на голову. Решту земельних ділянок я декларував завжди. З моменту роботи в міській раді я не придбав жодної земельної ділянки, бо немає ні можливості, ні потреби

- За часів роботи в юридичному управління, пишуть в петиції, Ви начебто програвали суди на користь приватних осіб, отримавши від них винагороду…

- Будь-який юрист, адвокат час від часу програє суди… У ситуації з міською радою частіше трапляється так, що вона програє суди, а не приватна особа і не через те, що є певні домовленості чи погані юристи. Міська рада ходить в суд з кодексами і законами, а приватна особа – по факту прийнятих рішень. У петиції називаються суми від 500 доларів до 7 тисяч, які я начебто брав, аби програти суд… Знову ж таки, звідки такі суми? Очевидно, це людина, яка знайома зсередини із системою підкупу. Я для себе визначив давно: не все вимірюється грошима. Тим більше, люди, які судяться з міською радою і так незадоволені, а брати від них гроші за те, щоб програти на їхню користь…Це небезпечно.

- Яка ситуація із приміщенням на проспекті Волі, які Ви, згідно петиції, намагаєтесь «захопити»? Рейдерством надумали зайнятись?

- От мені цікава та людина, яка це придумала і написала. Бо навколо приміщення на проспекті Волі, 8 історія почалась ще кілька років тому. У тому приміщенні зараз знаходиться реєстраційна служба. Це комунальна власність. Купити її чи продати теоретично неможливо, ким би не був Рачков. Це все проходить через аукціон, а повпливати на конкурс, коли є багато учасників, ким би я не був, неможливо. Коли ж туди вселяли реєстраційну службу, було багато бажаючих на це приміщення, але Микола Ярославовочи прийняв рішення його не продавати. Припускаю, що якраз та людина, яка готувала петицію, мала величезне бажання його купити. Більше мені немає чого додати.

- Прокоментуйте і Вашу тісну співпрацю із БПП та «впливовими особами» «Континіуму».

- В петиції пише, що я на авто дружини возив впливових людей з «Континіума» і БПП.  Впливових осіб з групи «Континіум» я знаю лише за прізвищами, але не особисто. Тим більше, щоб возити їх у машині. Якщо впливовою особою автори петиції вважають, юриста «Континіуму», яка є моєю одногрупницею і подругою, то хай буде так. Однозначно таке розхитування, висмоктування фактажу з пальця я пов’язую з політичними іграми, тільки от я – не політик! Я не граю в політику, не беру участь у кулуарних домовленостях із політичними партіями, якби цього комусь не хотілося.

 

Допитувалась Ірина Костюк


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Відійшла у вічність доцент юридичного факультету Леся Решетник
Наступна новина У Білорусь хотіли незаконно перевезти 22 мішки сала
Останні новини
Схожі новини