Як київські історики шукали істину у Луцьку?

Як київські історики шукали істину у Луцьку?

Нещодавно історію луцького нотного рукопису, який зберігається у Волинському краєзнавчому музеї, досліджували провідні київські науковці-музикологи – кандидат мистецтвознавства, докторант Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Іван Кузьмінський та кандидат мистецтвознавства, доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Ольга Зосім.

Цікавим є те, що історики музики досліджували богослужбові ноти римо-католицького обряду.

Після ретельного опрацювання книгосховищ Києва, стало відомо, що у столиці зберігається рідна пара до Луцьких нотних аркушів.

У Київському рукописі навіть чітко зазначено, що ці ноти (Ґрадуал та Антифонарій) були створені у Краківському домініканському монастирі у 1639-1642 роках!

Як зауважила відома дослідниця Луцького домініканського монастиря, кандидат історичних наук Наталія Сінкевич, замовлення цих нот у Кракові відбулося на тлі загального зростання ваги та значення Луцького домініканського монастиря і його становлення як одного з найважливіших релігійних центрів на усьому навколишньому просторі.

«Чому дослідження цих нот стає непересічною подією? Тому що це єдині збережені до наших днів нотні зразки 17 століття з Луцька та Волині загалом. Наразі готується наукове повідомлення про «луцькі ноти» у найповажнішому польському музикологічному журналі «Muzyka».

Також нам важливо нагадувати іншим, але й самим собі, що ми, як нація, мали власне давнє та одночасно розвинене музичне минуле, бо інколи ми самі сумніваємося в реальності його існування і зрештою існування самих себе», – ділиться думками Іван Кузьмінський.

Ось така вона багата та ще незвідана історія міста Луцька!


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині ліквідували дві пожежі у житловому секторі
Наступна новина «Правоохоронна система «реагує» на можливих суперників Порошенка», - Ігор Гузь
Останні новини
Схожі новини