Багато людей думають, що ВІЛ СНІД – це одне і теж. Насправді це не так. ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) – це вірус, що викликає СНІД (синдром набутого імунодефіциту).
ВІЛ, який медики недавно прирівняли до діабету, може послабити імунну систему до певного стану, коли в організмі починають розвиватися так звані опортуністичні захворювання, з якими здорова імунна система зазвичай справляється, – пише Сьогодні.
Потрапляючи в організм людини, ВІЛ підриває імунну систему, нападаючи на певні клітини, покликані боротися з інфекціями, – Т-лімфоцити або клітини CD4. З плином часу ВІЛ руйнує таку кількість цих клітин, що організм не може захищати себе від деяких видів раку, вірусів, бактерій, грибків або паразитів.
Якщо не лікуватися, ВІЛ-інфекція приводь до СНІДу – комплексу захворювань, що викликають у ВІЛ-позитивної людини на тлі зниженого імунітету. Діагноз СНІД зазвичай ставиться через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або кілька дуже серйозних захворювань.
Існує кілька шляхів передачі ВІЛ-інфекції:
- незахищений (без презерватива) проникаючий статевий контакт;
- спільне або повторне використання шприців, голок та іншого ін'єкційного обладнання;
- використання нестерильного інструментарію для татуювання та пірсингу;
- використання чужих для гоління, зубних щіток із залишками крові;
- передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю.
При наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом і супроводжуються виникненням відкритих виразок (наприклад, герпес), небезпека передачі ВІЛ при сексуальних контактах збільшується в 2-5 разів.
Як ВІЛ не передається?
Люди часто бояться заразитися ВІЛ при звичайному побутовому контакті. Насправді ці страхи перебільшені, і спілкування з ВІЛ-позитивними (або ВІЛ-позитивними) людьми в побуті безпечно.
ВІЛ не передається:
- при рукостисканні чи обіймах;
- через піт чи сльози;
- при кашлі та чиханні;
- при використанні загального посуду чи постільної білизни;
- при спільному використанні ванни і/або унітазу;
- при спільних заняттях спортом;
- в громадському транспорті;
- через тварин або при укусах комах;
- при поцілунку/через слину (ВІЛ не передається при поцілунку, так як концентрація вірусу в слині недостатня для інфікування)
Читати також: 238 тисяч українців живуть із ВІЛ. Цьогоріч 63% заразилися статевим шляхом – МОЗ
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.