Скільки потрібно пити, щоб шкіра зберігала пружність, але при цьому наше відображення в дзеркалі не лякало нас набряками під очима ?! І взагалі, чи можна за допомогою напоїв домогтися очищення організму і стримання апетиту?! Для того щоб відповісти на ці запитання, потрібно зрозуміти, як засвоюється нашим організмом вода.?
Як правильно пити воду
Кожен ковток води проходить попередню підготовку до всмоктування і надходження в кров ще ... в порожнині рота. Він зігрівається чи охолоджується наближаючись до температури тіла, тому що процес всмоктування проходить тільки при відповідності температури води температурі тіла. Потім обволікається «оболонкою» із слини і тільки потім, повільно опускається в шлунок. Але для того, щоб з'явилося відчуття, що спрага вгамована, потрібно близько 10-15 хвилин: за цей час нервові імпульси встигають повідомити всім зацікавленим сторонам (головного мозку, рецепторам в нирках, і т.д.), що питання спраги вирішене. Ось чому ритуал чаювання на спекотному Сході - процедура неспішна. А випита залпом пляшка води здасться одним ковтком ...
Чекати відчуття спраги не слід! У цьому сенсі дуже правильно поводяться професійні спортсмени. Влітку у кожного з них в руках пляшка води, яка відкривається часто і ненадовго.
Напиватися безпосередньо перед відходом до сну теж не варто – ниркам не потрібне зайве навантаження.
Добова норма води
Скільки? Це дуже важливе запитання! Пити скільки «влізе» - не можна. Є одна показова історія часів освоєння Північної Африки. Два полки здійснювали марш кидок через пустелю. Добравшись до оазису, командир одного підрозділу дозволив солдатам пити скільки завгодно. Інший - всього по 5 склянок. Продовжити свою місію зміг загін, очолюваний командиром, що встановив жорсткі рамки. Солдати, що напилися вдосталь, на наступний ранок набрякли так, що не змогли взутися!
А всього за добу слід випивати близько 1500 мл. При цьому враховуйте, що близько 1000 мл міститься в продуктах харчування - овочах, фруктах і навіть м'ясі. Істотне скорочення споживаних продуктів харчування, наприклад, жорстка дієта - повинна супроводжуватися збільшення кількості рідини.
У літню пору, при температурі повітря вище 25 ° С свою денну норму рідини можна збільшити в півтора рази. Причому, разова "доза" повинна становити - 150-200 мл.
Для дітей - розрахунок повинен грунтуватися на масі тіла: до 40 мл рідини на добу на 1 кг маси тіла.
Найпростіший спосіб зрозуміти, чи достатньо ви п'єте, це ... оцінити колір сечі. Чим більше вона відрізняється від світло-жовтого - тим більший дефіцит відчуває організм.
Проте велику загрозу організму несе не стільки втрата рідини, скільки втрата солей разом з потом влітку або під час інтенсивних тренувань. Адже натрій, калій, хлор підтримують баланс внутрішньоклітинної та позаклітинної рідини. Незалежно від того чи їх кількість знижена чи підвищена, організм страждає однаково. Тому дуже важливо не просто пити, а пити ті напої, в яких є макроелементи.
Що краще пити
Мінеральну негазовану воду зі слабким і середнім ступенем мінералізації. Тому купуючи її в супермаркеті обов'язково дивіться етикетку: якщо зазначено, що мінералізація води більше 3 г/дм3 або 3г/л, значить, вода відноситься до категорії лікувальної, і пити її можна не більше 2-3 склянок на день. Для вгамування ж спраги краще вибрати слабомінералізовну воду - 0,1-0,3 г/л.
Розбавлені соки: одна частина соку і дві частини кип'яченої або питної води. Вони не будуть занадто солодкими або кислими і не викличуть роздратування рецепторів, що підсилюють спрагу. Щоб не виникало відчуття, що концентрований сік хочеться запити чимось ще ...
Підсолоджену воду. Дві столові ложки цукру на літр води. Кількість калорій в одній склянці буде близько 30. Для прикладу, калорійність склянки солодкої газованої води близько 80-100!
Трохи підсолену або підкислену воду. Достатньо кілька кристаликів солі або чайну ложку лимонного соку на літр.
Компот. Жменя ягід і дві столові ложки цукру на літр води - більш концентрований гірше втамовує спрагу.
Сироватку - не дуже традиційний для міських жителів напій. Але саме він відмінно втамовує спрагу і добре підходить після тренувань, так як містить мікроелементи і заповнює їх втрату з потом.
Чого не пити?!
Краще уникати газованих напоїв. У перші кілька хвилин, вони викликають відчуття, що шлунок переповнений, а потім ... підсилюють апетит: вуглекислота стимулює утворення шлункового соку, провокуючи почуття голоду!
Алкоголь надзвичайно підсилює втрату солей! До речі, симптоми похмілля пов'язані саме з цим фактом!
Молоко, йогурт, ряжанка і кефір. Вони, зрозуміло, гарні, потрібні і корисні. Але їх все-таки слід відносити до їжі, а не до напоїв, зважаючи при цьому на калорійність ...
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.