Як зробити, щоб ноутбук не перегрівався: 5 способів

Як зробити, щоб ноутбук не перегрівався: 5 способів

Система охолодження – ахіллесова п'ята багатьох сучасних ігрових ноутбуків. Майже всі з них спроектовані без будь-якого запасу міцності в цьому плані: температура різко піднімається, а частота процесора – падає.

Що ж зробити, щоб лептоп не починав вас бісити? Є кілька простих порад, які можуть врятувати вас.

Очистіть ноутбук від пилу

Якщо ноутбук служить вам вірою та правдою вже хоча б рік, то цю операцію провести просто необхідно. І особливо, якщо з вами живуть ще й домашні улюбленці. Головне в цій справі – акуратно розібрати пристрій. Кращий засіб для боротьби з пилом – балон стисненого повітря, адже буває так, що до кулера просто неможливо добратися. Краще, звичайно, ще тримати під рукою й порохотяг, щоб пил не розлетівся по всій квартирі.

Поміняйте термопасту

Виробники часто безвідповідально підходять до таких простих речей, як вибір і спосіб нанесення термопасти. Через це навіть абсолютно новий ноутбук може працювати далеко не на всі 100%, дозволяючи процесору та відеокарті перегріватися та знижувати частоти. Тому, як тільки гарантія на пристрій закінчилася, сміливо змінюйте термопасту.

Використовуйте підставку для ноутбука

Хоч як би намагалися виробники передбачити всі варіанти використання ноутбука, зробити це вкрай складно. Тому потрібно самостійно звертати увагу, в яких умовах ви граєте за вашим лептопом. Іншими словами, найкраще ставити ноутбук на рівну поверхню, а не дозволяти йому буквально тонути в ковдрі. Також не варто ставити нічого біля вентиляційних поверхонь ззаду, щоб не перешкоджати виходу гарячого повітря. Нарешті, можна навіть придивитися до спеціальних підставок під ноутбуки з вбудованим вентилятором.

Обмежте число кадрів на секунду

Ще одним простим, але не найприємнішим способом може стати обмеження FPS. Якщо частота кадрів на секунду не фіксована, то ноутбук буде показувати їх стільки, скільки встигає опрацювати. Через це під час ігор його продуктивність буде використовуватися на повну потужність. Однак, якщо ви обмежите кількість кадрів, наприклад, до 30, то помітно полегшите роботу вашого лептопа, а отже знизиться й температура процесора та відеокарти. Для цього можна скористатися програмою MSI Afterburner.

Обмежте частоту процесора

І останній спосіб – обмежити продуктивність ноутбука, щоб просто не давати йому можливості перегріватися. Звичайно, це вплине на продуктивності, але, якщо інші способи не допомагають, більше не залишається нічого. Деякі пристрої, наприклад, від MSI, пропонують встановлені режими продуктивності ігрового ноутбука.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волинянин відрубав голову сусідці-пенсіонерці
Наступна новина 22 серпня помічник нардепа Ігоря Гузя проведе прийоми громадян у селах Іваничівщини
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні