Які податки доведеться сплатити, аби відпочити на Світязі

Які податки доведеться сплатити, аби відпочити на Світязі

Торік майже 200 тисяч туристів сплатили податки за відпочинок та відвідування Шацького національного природничого парку.

Про це розповів Суспільному начальник відділу туризму облдержадміністрації Станіслав Ольшевський.

Відпочивальники, які їдуть на Шацькі озера сплачують два податки: екологічний та туристичний.

На в'їзді у Шацький національний природний парк облаштували пост "Венське", тут спеціалісти чергують цілодобово - збирають екологічний податок. Пост працює з 15 травня по 15 вересня, за відмову від оплати за в'їзд відповідальності немає, - розповідає працівник Нацпарку Тарас Юрчук.

Відпочивальники цього літа мають сплатити 30 грн за один легковий автомобіль і 5 грн за кожного дорослого пасажира за день відпочинку. З мікроавтобусів на посту беруть плату в 40 грн, власники вантажівок сплачують податок у 50 грн, мотоциклісти – 25 грн.

Не береться на посту плату з місцевих жителів, АТОвців, людей з інвалідністю та дітей.

Цього року відпочивальники вже сплатили орієнтовно 10 тисяч гривень, – розповіла директорка нацпарку Марія Христецька. "Кошти використовуємо на благоустрій та обслуговування санітарного стану території парку", – каже керівниця. Додає, торік було зібрано рекордні 1,4 млн грн. У 2019-му – 850 тисяч грн.

На відпочивальників чекає ще один податок – туристичний, його встановлює місцева громада. Туристи не платять ці гроші напряму, їх включають у вартість проживання підприємці. Цього року вартість за день перебування на відпочинку – 6 гривень. Гроші спрямують на розвиток інфраструктури та промоцію краю. Податок нині сплачують не усі підприємці, тим, хто наповнює місцевий бюджет, обіцяють промоцію. В громаді нині розробляють сайт, де рекламуватимуть справних платників податків.

З початком пандемії кількість туристів, які відвідали Волинь – зменшилася. Натомість у Шацькій громаді б'ють власні рекорди з кількості туристів та зібраних податків, – каже начальник обласного відділу туризму Станіслав Ольшевський.

"Попри карантин цифри зросли саме у нацпарку. Торік було 200 тисяч людей, які офіційно переїхали через два пости. До того було 150 тисяч", – розповідає начальник обласного відділу туризму.

Читати також: На Світязі планують збудувати будинки над водою


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Україна змінює правила перетину кордону для іноземців через появу Delta-штаму
Наступна новина Переваги доставки бутильованої води додому та в офіс
Останні новини
Схожі новини