«ЯрФест–2018»: вдалий минулорічний почин луцького університету став доброю традицією

«ЯрФест–2018»: вдалий минулорічний почин луцького університету став доброю традицією

Минулого року, коли Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки започаткував проведення Ярмарку Фестивалю науки на майдані перед головним корпусом вишу, одразу стало зрозуміло – зроблено вдалий крок у плані розширення популяризації наукових знань, підвищення престижу професії вченого та педагога вищої школи, заохочення студентської та учнівської молоді до наукових досліджень.

Нині вже можна говорити, що у Лесиному виші започатковано добру традицію, яка отримала своє продовження цьогоріч – 17-18 травня відбувся другий «ЯрФест».

Про це повідомляє відділ зв’язків із громадськістю СНУ імені Лесі Українки

До участі у фестивалі були запрошені державні й приватні підприємства області – зокрема ТзОВ «Тигрес-Люкс», ВАТ «Луцьксантехмонтаж № 536», ТзОВ «Забіяка», ТзОВ «АПГ «Пан Курчак», ПрАТ «СКФ Україна», ПрАТ «ВГП», ТзОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ», ПрАТ «Волиньхолдинг», ПрАТ «Теремно Хліб», ПП «Рать», ДП «Автоскладальний завод № 1», Волинський обласний центр зайнятості, й у цьому діалозі викладачів, студентів і роботодавців є надзвичайно глибока логіка: адже питання про працевлаштування випускника вишу стоїть нині досить гостро…

Відкриття «ЯрФесту–2018» відбувалося досить-таки незвично, оскільки в цей процес владно втрутилася погода. Своєрідну музичну «преамбулу» до майбутнього дійства – українські народні пісні у виконанні тріо бандуристок СНУ «Дивоструни», присутні слухали, стоячи під парасольками, і чути було, як бандурам «акомпанує» грім, але був у всьому цьому якийсь «драйв», якась романтика, тим паче, що кажуть, ніби дощ – на врожай і багатство.

Коли ж тріо закінчило спів, дощ, мовби за помахом чарівної палички… вщух (невже красуні-бандуристки знали якийсь секрет заклинання стихій?), і дует ведучих «Барак» у складі Олега Бакуна та Романа Полтарака (sic!) розпочав процедуру відкриття Ярмарку.

Читати також: Міс краси та грації обрали в СНУ імені Лесі Українки. ВІДЕО

До вітального слова були запрошені й виступили ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, ректор Волинської православної богословської академії, протоієрей Володимир Вакін, заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тетяна Мов’як.

Лейтмотивом виступу проректора з наукової роботи та інновацій СНУ Андрія Бояра був заклик любити науку та підвищувати її престиж у суспільстві.

Зворушливим було вітання наймолодших учасників дійства, «майбутніх студентів», як висловилися ведучі – другокласників Луцького НВК № 9.

За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток вищої школи, плідну наукову діяльність та з нагоди проведення Фестивалю науки у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки Подяки голови Волинської обласної державної адміністрації удостоєно начальника науково-дослідної частини університету Ірину Глову, завідувача кафедри економіки та безпеки підприємства, професора Оксану Полінкевич та доцента кафедри менеджменту Наталію Коленду.

За результатами конкурсу «Кращий молодий науковець СНУ» дипломи першого ступеня отримали кандидат економічних наук, доцент, докторант кафедри аналітичної економіки та природокористування Костянтин Павлов (у номінації «кандидат наук») та аспірант кафедри фізіології людини і тварин Ольга Коржик (у номінації «аспірант»).

Дипломів другого і третього ступеня у номінації «кандидат наук» удостоїлися відповідно кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Христина Хворост та кандидат фізико-математичних наук, асистент кафедри експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій Оксана Замуруєва.

За результатами конкурсу «Кращий студент-науковець СНУ» – дипломом першого ступеня нагороджено студентку 4 курсу факультету психології та соціології Людмилу Ковальчук, другого та третього – відповідно студентку 5 курсу факультету економіки та управлінння Ірину Шевчук і студентку 4 курсу факультету філології та журналістики Ельміру Сафарову.

Читати також: Факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки запрошує на навчання

За результатами конкурсу «Кращий молодий програміст СНУ» дипломи першого ступеня отримали студенти 5 курсу факультету інформаційних систем, фізики та математики Олег Іванчук і Тетяна Березюк та студент 4 курсу цього ж факультету Андрій Палій. Диплома другого ступеня удостоївся студент 4 курсу згаданого факультету Михайло П’ятачук.

Після завершення офіційної частини присутні мали змогу (як першого, так і другого дня Ярмарку) побувати біля наметів кожного з факультетів Лесиного вишу, переглянути експоновані книги, мистецькі роботи, колекції, поспостерігати за життям мікросвіту за допомогою сучасного мікроскопа, стати свідком цікавих фізичних та хімічних експериментів, демонстрацій козацького бойового мистецтва, флешмобів, учасником фотосесій, зрештою, випити кави й скуштувати різного роду смаколики.

Читати також: Експерти склали рейтинг найкращих міст для студентів

І, ясна річ, побачити підготовлену факультетом культури і мистецтв СНУ культурну програму «Ярфесту-2018», де окрім згаданих уже «Дивострун», яскраві грані свого таланту показали факультетський ансамбль танцю (керівник Марина Гульт), бандурист і співак Анатолій Сільванович (із таким актуальним нині «Кров людськая – не водиця»), кращі вокалісти з числа студентів, яким, як сказали б у часи Київської Русі, «несть числа», узяти участь у організованій кафедрою історії, теорії мистецтв та виконавства (завідувач – доцент Лариса Ігнатова) музичній вікторині, яку провела студентка факультету культури і мистецтв Анна Криштапюк, а наступного дня ще й відвідати майстер-клас українських автентичних танців від доцента Лесі Косаковської та її вихованців.

У народі є таке поняття – «очі розбігаються». Так мовлять про надзвичайне розмаїття подій, людей, предметів, барв і вражень. Сказати, що ці слова підходять під визначення «ЯрФесту» – не сказати нічого. Вдалий почин став доброю традицією.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині під колеса авто втрапив велосипедист
Наступна новина Горе-матір з Ковеля знущається над своєю дитиною. ФОТО
Останні новини
Схожі новини