Замість Луцька – Монатик, замість Заболоття – Корсак. Створили людську карту України

Замість Луцька – Монатик, замість Заболоття – Корсак. Створили людську карту України
Людська карта України

Створили незвичну карту України, у якій замінили назви міст, містечок та сіл на імена найвідоміших людей, які народились, жили, працювали чи померли в конкретному населеному пункті. Одне місто чи село – одне ім'я, найвідоміша людина з цього населеного пункту.

Карту створило видання ZAXID.NET.

Замість Луцька тут – Монатик (Дмитро Монатик – відомий співак), замість Ковеля – Аркадій Войтюк (український співак), замість Заболоття Ратнівського району – Іван Корсак (відомий письменник і журналіст) тощо. 

Замість Львова маємо Івана Франка, Київ тепер – Леся Українка, а Кривий Ріг – це Володимир Зеленський. Всього на карті тепер понад 1900 імен, серед яких багато як сучасників, так і відомих історичних постатей.

Найвідомішу людину з конкретного населеного пункту визначали за кількістю переглядів її сторінки на Вікіпедії за весь доступний період (від липня 2015 року до початку 2020). Спершу уклали список всіх осіб (не лише українців), які пов'язані з українськими містами та селами, потім вибрали з них того, чию сторінку найчастіше читають на українській Вікіпедії.

Деякі імена трапляються на карті кілька разів. Наприклад, там є два Іво Бобули: один замість Слов'янська на Донеччині, де він довгий час вчився у ПТУ, а інший – замість Тереблече Чернівецької області, де він народився. Біля кожного імені також є бульбашка, яка показує популярність цієї людини з-поміж усіх, хто є на карті (більша бульбашка – більш популярна людина).

Карту можна пересовувати, зближувати/віддаляти. Це можна робити клавішами на клавіатурі чи кнопками на самій карті. Чим більший масштаб, тим більше на карті з'являється імен. Щоб відкрити карту на весь екран, потрібно натиснути відповідну кнопку зліва у блоці навігації. Для легшої орієнтації ми також додали кнопку, яка дозволить відобразити назви населених пунктів замість імен. При наведенні мишкою на ім'я (чи тапі на телефоні) знизу з'явиться короткий опис людини.

Ідею створення карти імен та методологію взяли з американського проекту The Pudding. У 2019 році вони створили прекрасні карти імен США та Великої Британії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЛЮДСЬКУ КАРТУ УКРАЇНИ

Читати також: Олександр Положинський розповів про свій Луцьк у проекті Ukraїner


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Водії зайняли пасивну позицію». Чому в луцьких маршрутках досі платять готівкою
Наступна новина Вводять в обіг оновлені 200 гривень
Останні новини
Схожі новини