Повторення курського сценарію можна очікувати на територіях Бєлгородської і Брянської областей РФ. Так вважає співголова громадської ініціативи «Права справа», історик, юрист та військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
За його словами, зараз військове командування РФ стягує до Курської області найбільш боєздатні підрозділи з усіх ділянок фронту в Україні, а також проводить передислокацію таких підрозділів з тилових районів країни, зокрема з Калінінградської області.
Втім, ситуація для росіян складна. Вони намагаються контратакувати, але в тилу в угруповання Сил оборони України на Курщині – інженерно-фортифікаційні споруди, зведені самими росіянами. Це дві лінії ешелонованої оборони. Крім того, українські військові проводять маневровий характер бойових дій – як наступальний, так і оборонний.
Натомість, я не виключаю, що зона впливу ЗСУ на території РФ буде розширена за рахунок Брянської та Бєлгородської областей, які історично є українськими. Ті події, які відбуваються у прикордонні активізація українських ДРГ, нанесення ударів безпілотників ГУР Міноборони України по об’єктах на території Брянської області (військові склади, нафтобази) – свідчать про можливі наміри української сторони щодо розширення зони безпеки за рахунок російських територій, – каже військовий експерт.
Він нагадав, як 19 січня в Брянській області росії після атаки безпілотника сталася пожежа на нафтобазі. У ГУР заявили, що в росії й надалі відбуватимуться вибухи та пожежі на нафтобазах та інших об'єктах, пов'язаних з армією країни-агресора.
Наприкінці липня російські ЗМІ заявили про атаку дронів в Брянській області. За інформацією губернатора Брянської області Олександра Богомаза, масованої атаки зазнали кілька муніципальних районів області, а саме: Вигоницький, Карачевський, Брасовський та Брянський.
20 квітня у Брянській області заявили про пожежу на електропідстанції у Вигоницькому районі через удар БПЛА.
А ще раніше повідомлялося, що 8 квітня безпілотники ГУР МОУ атакували Брянський хімічний завод, що виготовляє вибухівку.
У листопаді минулого року російські ЗМІ повідомляли про атаку українського безпілотника по території хімзаводу в селі Сільце Брянського району.
Примітно, що аналогічна інформація про активність українських підрозділів надходить із районів держкордону з Бєлгородською областю РФ. Нещодавно повідомлялося про те, що українські бійці бригади «Спартан» Нацгвардії України перейшли кордон і кілька тижнів вели бої в районі Журавлівки і Нехотіївки Білгородської області. Про такий розвиток подій може також свідчити й останнє засідання російського диктатора Володимира Путіна з губернаторами прифронтових областей – Курської, Брянської Бєлгородської, на якому були присутні представники силового блоку.На ньому губернатору Брянської області Путін зауважив: готуйтеся до «курського сценарію», – каже Дмитро Снєгирьов.
Тобто, якщо вища посадова особа країни-окупанта дає на загал подібний сценарій розвитку подій, то, вважає експерт, можемо припускати, що повторення курського сценарію можна очікувати безпосередньо і на інших історичних українських територіях, які наразі входять до складу РФ. Мовиться про Бєлгородську і Брянську області.
Контроль російської території підвищує суб’єктність української сторони під час перемовного процесу. Наразі перед українською стороною руба стоїть питання зірвати російське бачення припинення війни за рахунок територіальних поступок з боку України, – сказав Снєгирьов.
І нагадав, що напередодні українського наступу у Курській області російський диктатор заявив, що єдиним можливим планом врегулювання війни в Україні є виведення Збройних сил України з контрольованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей.
Це був, фактично, ультиматум, – вважає історик.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.