Показали, як в Луцьку військові реабілітуються в стрілецькому клубі. ФОТО

В обласному центрі Волині військовослужбовці, які лікуються після поранення, відвідали заняття зі стрільби з лука у клубі "Луцькі соколи".

Про це повідомляє Суспільне. 

Тренер і викладач Олег Дучимінський розповів, що спершу бійцям озвучує теоретичну частину, потому – практика. 

За словами тренера, стрільба з лука в межах реабілітаційного процесу дозволяє скорегувати та виправити багато різних проблем, які турбують бійців.

"Стрільба з лука – це складно координаційний вид спорту. Працювати з хлопцями дуже цікаво і хочеться багато їм розповідати. Стрільба дозволяє їм змінювати психоемоційний стан, відсторонитися від певних питань, які мучать після повернення з війни", – каже Олег Дучимінський.

Декому важко сидіти через травми, але зацікавленість стрільбою, говорить тренер, перемагає. На друге заняття прийшли п’ятеро військових, які відновлюють здоров'я у Центрі реабілітації учасників бойових дій. Вперше випробовував свої сили у стрільбі з лука військовий Дмитро Грипа з Шацької тергромади.

Чоловік отримав травму в березні, переніс багато операції, прооперувався також у Будапешті: 

"У мене великий результат є, я ж раніше не міг ходити, підняти руки не міг. Зараз же лука хоч узяв у руки! Стрельнути поки що не можу".

Терапевт Андрій Бухвал розповів, що день спілкування з лучниками у клубі дає можливість визначити стратегію роботи реабілітолога. Бачить, як потрібно попрацювати з пацієнтом, аби через два тижні він міг прийти і зробити постріл.

Проходить курс реабілітації 30-річний Вадим Гук. Чоловік боронить державу з 2014-го, отримав черепно-мозкову травму внаслідок вибуху артилерійського обстрілу в липні цього року під час оборони рубежів біля Лисичанська. Зізнається, планує повертатися на передову.

"Тут курс реабілітації 3-4 тижні, то є можливість побути, завдяки організаторам, попробувати на спортивному лукові: як це усе відбувається, техніку, постріл у три етапи", – сказав військовий.

Психологиня Любава Казмірчук каже, що стрільба з лука, як показує світовий та український досвіди, має чудовий вплив на відновлення. "Це дуже добре працює з наслідками контузій. Ми вже бачимо це по тих військових, які кілька разів були на таких заняттях. Це дозволяє переключитися у думках і емоціях", – зазначає фахівчиня.

Читайте також: Взаємодія з тваринами: як Луцький зоопарк допомагає у реабілітації військових


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Судили водія вантажівки, в якого конфіскували на «Ягодині» 24 тепловізори
Схожі новини