Рада відновила покарання за брехню в електронних деклараціях

Верховна Рада 4 грудня підтримала законопроєкт №4460-д, який передбачає відновлення відповідальності за неправдиве декларування. Також законопроєкт пропонує збільшити поріг кримінальної відповідальності за такі дії.

За це проголосували 289 нардепів, повідомляє 24 канал.

Законопроєкт №4460-д об'єднав 2 законопроєкти – поданий робочою групою № 4441 та президентом Володимиром Зеленським №4434.

У проєкті пропонують карати чиновників за брехню у деклараціях.

Умисне внесення суб'єктом декларування недостовірних відомостей на суму від 500 до 4 тисяч прожиткових мінімумів (від 1 мільйона 94 тисяч до 8 мільйонів 756 тисяч гривень) карається штрафом від 2 500 до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів (від 42 тисяч 500 – до 51 тисячі гривень) або громадськими роботами від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

Якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4 тисячі прожиткових мінімумів (більше ніж 8 мільйонів 756 тисяч гривень) – у вигляді штрафу від 3 тисяч до 5 тисяч неоподаткованих мінімумів громадян (від 51 тисячі – до 85 тисяч гривень) або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

Кримінальна відповідальність за умисне неподання інформації суб'єктом декларування, уповноваженим на виконання державних функцій або функцій місцевого самоврядування – у вигляді штрафу від 2 500 до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів (від 34 тисяч – до 51 тисячі гривень), або громадськими роботами з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

До того, як КСУ ухвалив рішення про скасування відповідальності за неправдиве декларування, чиновникам за брехню у деклараціях загрожувала в'язниця або ж понад 500 тисяч гривень штрафу.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень закону «Про запобігання корупції» та статтю 366-1 Кримінального кодексу України. Цим судді скасували відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях чиновників і політиків, а отже, справи, які розслідуються за цією статтею, автоматично скасовуються. Також КС позбавив НАЗК багатьох повноважень, головне з яких – ведення відкритого реєстру електронних декларацій, а також їх перевірка на предмет недостовірних відомостей.

Однак Кабінет Міністрів України 29 жовтня ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. І вже 30 жовтня реєстр декларацій знову став відкритим для громадськості.

 


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У волинських онлайн-медіа переважає негатив, - результати дослідження ІМІ
Наступна новина «Мої ляльки вже поїхали у різні країни». Луцька майстриня розповіла про своє хобі, яке стало роботою
Схожі новини