У якому стані сховища та укриття у Луцьку

У Луцькій громаді є 101 бомбосховище. Вони можуть вмістити 30 тисяч осіб, у той час, як кількість населення сягає понад 240 тисяч. Однак, скільки з укриттів реально готові хоч сьогодні захистити лучан у разі повномасштабного вторгнення Росії – невідомо.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

На головній вулиці міста – проспекті Волі згідно зі списком є 6 укриттів. Місця розташування бомбосховищ помітно відразу. На них вказують написи на стінах і таблички. Однак, укриття за адресою проспект Волі, 8 – зачинене. Ані голова ОСББ, ані підприємець, номер якого зазначений на вивісці, доступу до приміщення – не мають.

«Там не зрозуміло, що відбувається: швейні фабрики, «притони» та якийсь неофіційний продаж», – додає місцевий житель.

Читати також: «Приводу для паніки немає». Про що говорили на засіданні РНБО

У будинку на проспекті Волі, 10 бомбосховище закидане сміттям. Жителька будинку Любов каже: після створення ОСББ, два роки тому, мала можливість відвідати сховище. Однак була неприємно вражена.

«Там страшне що робиться. І сміття і баня була. Якщо щось станеться, там не можна буде сидіти, води набрати питної теж не можна», – зазначила пані Любов.

А от в укритті на проспекті Волі, 9 нині облаштований склад одного із закладів громадсього харчування. 

«Там сказали протягом 8 годин ми його звільнимо. А якщо почнеться, то які 8 годин?», – обурюється місцева мешканка Мирослава.

Начальник луцького управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Кирилюк каже, практика віддавати захисні споруди в оренду – цілком законна.

За словами Юрія Кирилюка, бомбосховища можуть бути приватні, комунальні та державні. Тож саме балансоутримувач відповідає за стан приміщення. Натомість чиновник показав оновлене укриття на вулиці Винниченка, 39. Його відремонтували за кошти міського бюджету. Там може сховатися до 300 людей. 

Читати також: НАТО збільшує військову присутність у Східній Європі через загрозу вторгнення РФ в Україну

Ще одне укриття на базі луцького автозаводу «Богдан» вміщає близько пів тисячі людей і може захистити від хімічної атаки чи радіаційного ураження. У приміщенні передбачені окремі відділення, як от: медпункт, санітарно-побутові приміщення, зона для відпочинку, тощо. Є там навіть приміщення, де зберігають протигази, каски та інший матеріальний резерв. Облаштоване сховище і спеціальною вентиляційною системою.

За словами Юрія Кирилюка, нині відбувається інвентаризація. Фахівці інспектують підвали будинків, які можуть бути придатними для прихистку людей на час військових дій.

До слова, за період незалежності у Волинській області не побудували жодного нового укриття.

Читати також: Вів вогонь по військових АТО і збирав розвіддані. Командира снайперів бойовиків засудили до 9 років


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Мамо, де мій тато?»: розмова з психологом про роль батька у житті дитини
Наступна новина В Україну прибула військова допомога зі США
Схожі новини