Керівникам українських шкіл необхідно звернути увагу на раціональне забезпечення закладів освіти педагогами.
Про це в інтерв'ю «Главкому» сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, повідомляє Освіта.ua.
За його словами, кошти потрібно надавати на оптимальну мережу закладів освіти, з огляду на кількість учнів у класі. Наприклад, у школах, де достатньо учнів, є економія коштів освітньої субвенції, що спрямовується на інші важливі потреби.
«Слід звернути увагу також на раціональне забезпечення закладів освіти педагогами: десь їх не вистачає, скажімо, у Києві, а в окремих випадках фактична кількість учителів перевищує нормативну кількість ставок. Ось тут мають бути прийняті засновниками відповідні рішення», – сказав заступник міністра фінансів.
За розрахунками Міністерства фінансів, фактична кількість ставок педагогічних працівників у закладах загальної середньої освіти (без інтернатів) становить 502,3 тисячs одиниць. Це більше розрахункової кількості ставок на 36,2 тисяч одиниць.
«Тобто у нас вчителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно», – наголосив чиновник.
Він повідомив, що йдеться про додаткові 5,6 млрд грн.
«Водночас для нас головне – здійснення органами місцевого самоврядування всіх заходів, що дозволять надавати дітям якісну освіту, незалежно від того, де учні живуть: у місті чи в селі», – підкреслив Роман Єрмоличев.
Читати також: У Міносвіти розповіли, у яких регіонах діти зможуть піти до школи