У Луцьку відбувся відбірковий тур для Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної пісні «Червона рута».
60 солістів і гуртів з Волинської області виступили 9 червня в Палаці культури.
На конкурсі представили 6 основних напрямів у музиці: український автентичний фольклор, сучасна танцювальна, акустична, експериментальна, поп- і рок-музика.
Відбіркові тури відбуватимуться протягом всього року. Луцьк у цьому списку – 15-ий, всього їх відбудеться 25. Загалом в цих конкурсах бере участь близько 3000 солістів і гуртів.
Як повідомили організатори, фестиваль не потребує вступних внесків від учасників, тому на сцені учасників часто переривали й просили заспівати акапельно чи відповісти на інтелектуальні питання.
Окрім переможців, були оголошені й резервісти, серед яких, в разі недостатньої кількості учасників, можуть бути обрані фіналісти.
Фінал відбудеться в Чернівцях наступного року з 17 по 23 вересня.
У Волинській області судді обрали 5 переможців:
- Дует у складі Кузьмич та Данчук (український автентичний фольклор)
- Карпук-Сучак Анастасія (поп-музика)
- Гонтарук Ірина (поп-музика)
- Гурт «Mentions» (поп-музика)
- Гурт «Інстар» (рок-музика).
Окрім них визначили 11 резервістів.
Як відомо, відкриття фестивалю відбулося ще 1988 року, цьогоріч святкується його 30-річчя.
Саме тоді на публіці почала з’являтися україномовна музика, яка й перевернула бачення української естрадної музики, «повернула» в бік сучасності, = стверджує виконавчий директор фестивалю «Червонарута» Мирослав Мельник.
Чоловік впевнений, що тоді й була створена платформа для вибудовування нової української індустрії, якою вона зараз і є.
«Майже 90 % усього українського музичного ринку є вихідцями з «Червоної Рути». Це є ВВ, Брати Гадюкіни, Скрябін, Олександр Пономарьов, Тартак, Віктор Павлік, ILLARIA, Erika й багато інших. Кожен з них колись був невідомим, але, пройшовши через цей конкурс, з часом ставав досить відомою зіркою», - заявив Мирослав Мельник.