«Волинь наш дім. Діємо виключно в її інтересах». Ігор Лісовський. ІНТЕРВ'Ю

Ігор Лісовський

Ігор Лісовський на Волинь приїхав трохи раніше, ніж тут з'явилася партія «Слуга народу». Спершу його привели сюди бізнесові справи. Згодом - війна на Сході. І на рідній йому Донеччині, зокрема. 

Утім, у публічну площину волинського політикуму Лісовський зайшов саме під час місцевих виборів у 2020-му, ставши першим у списку партії Зеленського. 

Наразі в облраді 8 депутатів від партії «Слуга народу». Ігор Лісовський очолює однойменну фракцію, є членом політради облосередку партії на Волині. 

Якщо б характеризувати поведінку команди «Слуги народу» на сесіях Волиньради одним словом, цій команді найкраще пасувало б слово: стримані та виважені. 

Вони не роблять заяв заради заяв, не засипають запитами у мікрофони, але виявляють свою позицію у випадку важливих голосувань. 

А от якими б словами рік діяльності у волинському парламенті охарактеризував би сам Ігор Лісовський, ми й спитали під час інтерв'ю для «Першого»

*Цей матеріал створений у рамках спецпроєкту «Перший в облраді». Спільно з Волинською обласною радою підсумовуємо перший рік каденції.

 

«Такої відкритості жоден президент не демонстрував»

- Як ви втрапили у список «Слуги народу», хто кого знайшов? Спробувати стати депутатом Волиньради і зайти у політику - ваша ініціатива? 

- Безперечно, моя ініціатива. Так склалося, що на Волині я живу останні кілька років. Із 2010-го часто бував у цьому регіоні у звичайних бізнесових справах.  За цей час у мене тут з'явилися друзі, вже склалося певне коло спілкування. А коли почалася війна, я переїхав сюди. І оскільки до того я на Волині бував і вже багато кого знав, то цей край не був мені аж таким чужим, навпаки - я бачив і розумів, що тут добре. 

Певний досвід роботи в органах місцевого самоврядування у мене був. Знаючи це, мої друзі тут на Волині і попросили допомогти, коли створювалася партія «Слуга народу» і все це починалося. Я не відмовив. 

- Як би ви оцінили роботу фракції «Слуга народу» у Волинській обласній раді?

- Наша ж фракція у Волиньраді завжди діє в інтересах найперше волинської громади, партії та президента. Є партійна вказівка, ми їх чітко виконуємо. У цьому сенсі ми дисципліновані. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Усмішка Легкодуха і демарш на Юріїв день. Як пройшла груднева сесія Волиньради. РЕПОРТАЖ

У тому випадку, коли йдеться про повсякденні господарські речі, про життя виборців тут, на Волині, то ми абстрагуємося від політики. Принаймні я вважаю, що так правильно, і мої колеги мене в цьому підтримують. 

У нас немає в цьому суперечок із депутатами від інших партій. Ми ж тут живемо. 

- Хто, на вашу думку, в цій залі опозиція? 

- Не має бути в залі Волинської обласної ради опозиції. Якщо така є, значить це опозиція до громади Волині.

Наша є фракція працює спокійно і виважено. Ми – не ті, хто хоче бачити якийсь дисбаланс в роботі цієї обласної ради, навіть якщо ми не в більшості. 

Є маса завдань, які визначив президент і які нам треба втілювати. Ми бачимо багато добрих змін. І тут, на Волині теж. Подивіться на стан доріг, на об'єкти великого будівництва, тобто відбуваються масштабні якісні перетворення. Чимало речей зробилося за останній час. Звичайно, не кажемо, що це ми, що саме наша фракція є авторами цих проєктів, але ми підтримуємо це, ми йдемо у фарватері правильного курсу, який задає президент і партія «Слуга народу». 

Он скажімо, законопроект про економічний паспорт, чули? Росіяни вже «бомблять» цю ідею, що тільки доводить, що вона правильна. Такий є в Саудівській Аравії та в Об’єднаних Арабських Еміратах. Такий Зеленський пропонує прийняти в Україні. 

- Ви, до речі, дивилися скандальну прес-конференцію президента? Які у вас враження? 

- Комусь вона була скандальною, комусь - ні. Я думаю, так не можна називати, бо це емоції винятково кожної людини. Це - по-перше. А по-друге: чому ми кажемо, що вона «скандальна» чи ще якась? Та тому, що такої відкритості жоден президент України не демонстрував. Тому й оцінювання цієї пресконференції такі. 

Можна багато говорити: скандальна чи нескандальна, відкрита чи невідкрита, а все тому, що такої раніше не було, раніше або брехали, або недоговорювали. І досвід правди - це виклик для українського суспільства. 

Те, що він каже правду, - не недолік. Те, що він ставить відкриті критичні питання - це скандал? Ні. Це нова політична культура. Або ж зміна чи «ломка» старої політичної культури, недомовок, договорняків, замовчувань. Такого максимуму відкритості чи відвертості ми ще не бачили на рівні президентів. 

 

«Дайте на школу, а не дайте на медицину?..»

- Як голова фракції ви берете участь у погоджувальних радах, спілкуєтеся з Григорієм Недопадом. Чи достатньо цієї комунікації? Чи чують голос керівників фракцій у Волиньраді? 

- Усе демократично. Я не сказав би, що тут є якісь перешкоди. Нас чують і ми чуємо. 

- Маєте за що дорікнути голові ради? 

- Головна риса голови Волинської облради - людяність. За це ми його поважаємо. І він до нас із повагою ставиться. Ніколи не було такого, аби він не дотримав слова або сказав «ні», наприклад, а згодом передумав. 

Наша фракція за нього голосувала. У нас всередині була певна дискусія, така свого роду погоджувальна рада. Я зібрав депутатів, вислухав їхні думки, разом дійшли висновку, що будемо підтримувати Григорія Недопада.

Є речі, в яких ми з ним не завжди погоджуємося. Але непорозумінь в якихось стосунках між мною як головою фракції і ним як головою ради немає жодних. 

- Ви входите в комісію з відбору об'єктів, будівництво чи реконструкція яких відбувається коштом ДФРР. Серед тих, які вже попередньо затверджені на 2022-й - школа в Стобихівці, спорткомплекс в Торчині, дитсадок у Струмівці і школа №13 в Луцьку. Який з них найважливіший? Ви за що вболіваєте? 

- Як можна сказати, що важливіше: школа чи спорткомплекс? садок чи школа? Треба добиватися всього. Не можна це розділяти: і те, й інше для нас є соціально важливим. Важливо, на якому етапі будівництва кожен із об'єктів. Такий перелік, як є, мене влаштовує. Я вважаю, що фінансування треба отримати на кожну зі споруд. 

- Вам скоро голосувати за обласний бюджет на 2022-й рік. Фракція має якісь свої вимоги, ультиматуми, можливо, до цього розподілу? Як будете голосувати? 

- Як тільки отримаємо матеріали бюджетної сесії, прочитаємо, подивимося і будемо розуміти наші пріоритети. Ви вжили слово ультиматум… На мою думку, воно сюди не підходить взагалі. 

Виставляти ультиматуми комусь, та ще й з приводу бюджету - шлях в нікуди. Ми за конструктив, за діалог. Який тут може бути ультиматум: дайте на школу, а не дайте на медицину? Де в цьому логіка? Ми - за все те, що стосується блага нашого краю, а мова ультиматумів - не наша мова. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «У них навіть термін є «металоломна приватизація». Не хотілося б». Директор Волиньторфу Іван Киричик

- На що ви витрачали кошти свого депутатського фонду? 

- У більшості на допомогу в лікуванні людям. Оскільки я був першим номером у списку до облради, то свого округу як такого у мене нема. Відтак я допомагаю цими коштами і колегам-депутатам з моєї фракції. 

Звертаються мешканці з різних куточків Волині. І таких звернень, до речі, маса. Іноді шкода, що ти не можеш відреагувати на кожне і допомогти матеріально всім. Що не зміг, спробую зробити наступного року. 

- Через зміни партійного керівництва чи не назрівають зміни в партійному осередку «Слуги народу»? Запитую як лідера фракції і як члена політради осередку. 

- Ми готові до змін. Якщо такі запропонують, будемо впроваджувати. Не бачу тут проблем. 

- Чи зустрічалися вже волинські партійці з новою керівницею партії Оленою Шуляк? 

- Ні. Особистої зустрічі я ще не мав. Але починаючи від з'їзду партії, коли її обирали, навіть з того, що вона робить і про що ми дізнаємося з партійних новин, то я надіюся, що ці зміни будуть тільки позитивні й спрямовані на зближення центральних органів політсили з місцевими організаціями, на збільшення взаємної відповідальності кожного депутата і партійної організації. Те, що я вже бачу, я оцінюю тільки позитивно. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Про це можна сказати дуже чесно…». Розмова про рік каденції у Волиньраді. Микола Буліга

- У лавах вашої партії говорять про імперативний мандат. Ви бачите перспективу застосування цього механізму на рівні Волиньради, вірите в це? 

- Чи це реально? Так, реально. 

- А чи є такі депутати у вашій фракції, які недалеко від ризику втратити мандат? 

-  Імперативний мандат закріплений законодавством, тому партія має цей інструмент. Це свого роду засторога від пристосуванців і тих випадкових людей, які можуть бути в кожній великій команді. Ми маємо право цей механізм застосувати і будемо це робити щодо тих депутатів, які скомпрометували себе чи політично, чи морально, чи ще як. 

Якщо чи в нашій фракції, чи десь в області у фракціях рад різних рівнів назріє така потреба, ми без будь-якого жалю, безкомпромісно вирішимо це питання: з ким нам не по дорозі, тих ми будемо позбавлятися. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Потрібно розвивати особисті селянські господарства», – депутат Микола Макарук

Текст: Олена ЛЕВЧУК

Фото: Інна МАКСИМЧУК

На правах реклами


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У селі на Волині п'яний водій збив на смерть жінку
Наступна новина У дитини – судоми. На Волині сім'я отруїлася чадним газом
Схожі новини