Луцькі активісти і журналісти сфотографувались у сторічному традиційному вбранні, притаманному 16 районам Волині.
Проект назвали «Гапличка», - розповіла його ініціаторка Юлія Євпак.
«Все почалось з того, що ми шукали вбрання лучанок, яке вони носили 100 років тому. Але виявилось, що ніхто не збирає міського одягу. Водночас є багато різного вбрання з районів. Коли побачили вперше ті хустки, фартухи, природньо виникла ідея зібрати ці образи та показати волинянам», - каже авторка ідеї.
Разом з нею над «Гапличкою» працювала волонтерка Ольга Валянік та фотограф Павло Березюк. Одяг підібрали у Волинському краєзнавчому музеї. Всього вийшло 32 образи – по одному жіночому і чоловічому на кожен з 16 районів. У національному вбранні фотографувались не професійні моделі, а луцькі журналісти та активісти: Оксана Федорук (Таблоїд Волині), Богдан Коваль і Марія Вавринюк (12 канал), Дмитро Безвербний (Громадське.Волинь), Ольга Валянік.
«Мені здається, що ми вчимо багато загального: історію українського костюму, гуцульські наряди, буковинські вінки, а поруч залишається зовсім без уваги наше, волинське вбрання. Ці застібки, крій, візерунки для вишивки (в кожного району свої), чоловічі сорочки - ніде більше такого немає! Хотілось, аби люди це бачили, знали і цінували, могли створити сучасні вишиванки за історичними мотивами», - розповідає Юлія Євпак.
Світлини публікують на сторінці «Гаплички» у Фейсбуці. Також проект планують презентувати 6 березня під час «Lutsk Fashion Weekend» у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.