20 цікавих фактів про Новий рік, які ви не знали

20 цікавих фактів про Новий рік, які ви не знали

Думаєте, що все знаєте про таке свято, як Новий Рік? Ця стаття здатна вас здивувати, адже тут зібрано 20 цікавих фактів про Новий Рік, про які ви не знали.

1. Новий Рік ескімоси відзначають тоді, коли випадає перший сніг.

2. Традиція наряджати ялинку з'явилася ще на початку сімнадцятого століття, а наряджали ялинки яблуками, печивом, шматочками цукру і трояндами з паперу.

3. Новий Рік кубинці називають Днем Королів, в цей день наповнюють водою весь посуд у домі і виливають її в новорічну ніч. Згідно з повір'ям, це змиває всі гріхи.

4. Австралійський Санта Клаус – в новорічну спеку він з'являється на людях у парадних плавках, а замість оленів у нього водний мотоцикл.

5. Незвичайна традиція у греків – глава сім'ї розбиває об стіну будинку плід граната в святкову ніч. Люди в Греції вірять, що зерна граната принесуть удачу.

6. Електричною гірляндою з різнокольоровими лампочками ялинка вперше була прикрашена в 1895 році – ялинка біля Білого дому.

7. У Стародавньому Вавилоні Новий Рік святкували весною. І що цікаво, цар разом зі свитою на час свят залишав місто, щоб жителі вільно гуляли й веселилися.

8. У Гренландії люди роблять один одному незвичайні подарунки – вирізані з льоду ведмеді і моржі. Подарунки довго не тануть, оскільки на вулиці майже завжди дуже холодно.

9. У південних країнах інші новорічні персонажі, адже вони не знають, що таке холод, сніг і мороз. Так, головним персонажем у Камбоджі є Дід Спека.

10. В'єтнамці напередодні Нового Року випускають у ставок біля будинку коропа, на спині якого, якщо вірити переказам, сидить домовик. У В'єтнамі вірять, що домовик весь рік буде наглядати за родиною, катаючись на спині коропа.

11. Перед Новим Роком жителі Тибету печуть пиріжки і потім роздають їх усім перехожим. І чим більше роздано пиріжків, тим щасливішим і багатшим буде людина в наступному році.

12. Першу новорічну листівку надрукували англійці, після чого з'явилася традиція обмінюватися листівками. Сталося це в 1843 році в Лондоні.

13. Вперше скляну кулю для ялинки зробили в шістнадцятому столітті, в Саксонії.

14. Німецький Санта Клаус приносить подарунки на підвіконня, а шведський – до печі.

15. Записати всі неприємності на папері і спалити її разом з солом'яним опудалом – новорічна традиція в Еквадорі.

16. Французького Санту звуть Пер Ноель, він їздить на віслюку і в черевиках залишає подарунки. При цьому діти дарують натомість солому для віслюка.

17. У Румунії прийнято ховати сюрпризи в новорічні пироги, приміром, монетки, які є символом щастя в майбутньому році.

18. У новорічну ніч 2014 був встановлений рекорд на Майдані Незалежності в Україні – майже півмільйона українців заспівали національний гімн.

19. В Данії продають найбільше різдвяних дерев.

20. Новий Рік в південній півкулі – дивовижне видовище, адже святкують його в самий розпал літа і замість ялинок прикрашають евкаліпти.
 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як зміниться вартість електроенергії
Наступна новина На кордоні з Росією вже тестують біометричний контроль. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини