7 міфів про суперпродукти, які має їсти кожен

7 міфів про суперпродукти, які має їсти кожен

Так звані суперпродукти є в кожній дієті. Вважається, що вони корисні в будь-яких кількостях і без них неможливі здоров'я і довголіття. Насправді це не так.

У всякому разі, не завжди.

Кілька років тому британські дослідники з подивом констатували, що понад 60% жителів Туманного Альбіону готові вибирати їжу, орієнтуючись на загальноприйняті уявлення про так звані суперпродукти.

Хвиля публікацій про безумовну користь брокколі, зеленого чаю, авокадо, гранатів і т.д. не залишає простим споживачам вибору, стверджували автори дослідження.

Але чи так беззаперечні теорії про суперпродукти, спираючись на які складають свої рекомендації редакції газет і глянцевих журналів? Згідно з деякими недавніми дослідженнями, зовсім ні.

Безумовно, всі ці продукти належать до числа корисних, але вірити в їх чудодійність і будувати на них режим харчування не варто.
 

1. Авокадо

Ряд публікацій в кінці 1990-х і початку 2000-х наділили авокадо майже культовим статусом. Цей фрукт (а точніше, велику ягоду) стали вважати невід'ємною частиною будь-якої дієти, яка веде до довголіття.

Багато досліджень підтверджують, що авокадо дійсно містять корисні жирні кислоти, які захищають серцево-судинну систему. У той же час, іншими джерелами цих корисних речовин є лосось, оливкова олія і багато інших продуктів, позбавлені головного недоліку авокадо - високої калорійності. Один авокадо може містити до 240 калорій, що можна порівняти з популярними шоколадними батончиками.

Фактично, авокадо дійсно корисні, але їх калорійність зводить цю користь нанівець.

2. Водорості

Один з ключових аргументів на користь суші (багато видів ролів загорнуті у водорості) – це саме водорості. Відповідно до загальноприйнятої теорії водорості, як і морська капуста та інша рослинність з надр моря, дуже корисні завдяки високому вмісту кальцію і заліза.

Крім того, це чи не єдине джерело вітаміну В12 не тваринного походження. Тому вегани, які не їдять м'ясо і з тієї чи іншої причини уникають харчових добавок, можуть отримувати В12 тільки таким чином.

В принципі, водорості дійсно корисні. Однак, з ними є ряд проблем. При вживанні у великих кількостях їжі з високим вмістом певних мінералів є небезпека того, що організм може перестати їх добре засвоювати. Крім того, якщо ви їсте один мінерал в кількостях, які перевищують можливості організму із засвоєння цього мінералу, організм може перестати засвоювати інші корисні речовини.

Також, водорості багаті на йод, а його надлишок в організмі веде до проблем зі щитовидною залозою.

І нарешті, водорості часом містять важкі метали (моря бувають різного ступеня забрудненості), які, м'яко кажучи, не принесуть користі організму.

Словом, водоростями не варто захоплюватися. Кальцій і залізо можна з набагато меншими ризиками отримувати, споживаючи листові овочі, молочні продукти, крупи тощо.

3. Гранатовий сік

Довгі роки гранатовому соку співалися хвалебні оди. Його оголошували панацеєю від багатьох серцево-судинних захворювань, способом зниження рівня холестерину і профілактики раку простати і навіть засобом для лікування ушкоджених судин.

В останні роки ряд досліджень поставили під сумнів чудодійні властивості гранатового соку.

Він безумовно корисний, але здебільшого для людей, які вже мають проблеми зі здоров'ям, відзначають вчені.

Мова знову йде про антиоксиданти. Вони корисні (хоча останнім часом почали з'являтися й інші теорії) незалежно від того, яким чином ви їх отримуєте. Немає ніяких причин стверджувати, що регулярне вживання гранатового соку приносить більше користі, ніж банальний салат зі свіжих овочів у щоденному раціоні.



Більше – Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Наглядова рада ПриватБанку обрала McKinsey&Company Україна для розробки cтратегії банку
Наступна новина Випікання домашніх кексів чи капкейків, мафінів і чізкейків ...
Останні новини
Схожі новини