7 найпопулярніших питань про безвіз та відповіді на них

7 найпопулярніших питань про безвіз та відповіді на них

Після вступу в силу безвіза з ЄС все більше українців відправляються в країни Європи за новими правилами.

НВ наводить відповіді на 7 найпопулярніших з більш ніж 3 тисяч запитань, заданих відвідувачами сайту openeurope.in.ua – головної платформи кампанії Відкрий Європу по роз’ясненню правил і можливостей безвізових поїздок, ініційованої представництвом ЄС в Україні.

1. Питання: Чи можна в’їхати в країни ЄС за старим паспортом з візою, а потім, коли віза закінчиться, виїхати з ЄС вже по біометричному паспорту?

Відповідь: Можна.

Нинішня редакція прикордонного кодексу ЄС не містить відповідної заборони. А з 2014 року законодавство шенгенської зони безпосередньо дозволяє подорож за межами часових рамок візи, по якій людина в’їхала в шенгенську зону, якщо ці рамки розширюються новим дозволом на короткострокове перебування. Документом, який виконує роль такого дозволу в період безвізового режиму є біометричний паспорт.

Однак якщо паспорт з візою і біометричний паспорт – це два різних документи, ймовірно, Вам доведеться надати на виїзді обидва і, при необхідності, дати усні пояснення з цього приводу.

Ця ситуація врегульована Прикордонним кодексом ЄС (ст. 12), який регламентує правила виїзду з ЄС по документу, в якому відсутній в’їзний штамп.

Важливо: норма 90/180 розраховується сумарно на візовий і безвізовий періоди подорожі; скасування візового режиму не обнуляє кількість днів, проведених на території ЄС.

Крім того, якщо мова йде про країну-члена ЄС за межами шенгенської зони, варто проконсультуватися з міграційним урядом відповідної держави або його посольством в Києві, щоб уникнути розбіжностей національного і шенгенського законодавства.

2. Питання: Якщо в біометричному паспорті є шенгенська віза і усі її дні вже використані, з якого моменту починається новий 180-денний безвізовий період?

Відповідь: Дні, проведені на території країн ЄС і Шенгенської зони під час подорожі з візою, будуть враховані разом з днями, які ви провели в ЄС щодо безвізового режиму.

Початок безвізового режиму не обнуляє “лічильник днів” 180-денного періоду, протягом якого можна знаходитися в країнах Євросоюзу 90 днів. Це правило не змінюється, навіть якщо мова йде про новий біометричний паспорт – в шенгенській інформаційній системі залишаються дані зі старого документа.

3. Питання: Чи можна після закінчення терміну дії посвідки на проживання в країні ЄС залишитися в ній в рамках безвізового режиму, не виїжджаючи при цьому з країни?

Відповідь: Можна, якщо зараз ви перебуваєте в ЄС з біометричним паспортом.

Шенгенське законодавство не забороняє такого перебування. Підрахунок днів за правилом 90/180 при цьому ведеться з дня, наступного після закінчення дії дозволу на проживання або національної візи. Однак ви повинні бути готові надати на виїзді ці документи і, при необхідності, усні пояснення з цього приводу.

Залишитися в ЄС по безвізовому режиму можна також в разі, якщо національна віза була проставлена в паспорт старого зразка, але людина має при собі і біометричний паспорт. Ця ситуація врегульована Прикордонним кодексом ЄС (ст. 12), який регламентує правила виїзду з ЄС по документу, в якому відсутній в’їзний штамп.

4. Питання:   Якщо у мандрівника є відмови у візах до країн шенгенської зони, чи стане це перешкодою для безвізової поїздки?

Відповідь: Старі відмови у візах самі по собі не можуть бути причиною відмови у в’їзді по безвізовому режиму.

Але якщо у вас є відмова в паспорті, ви повинні бути готові до того, що прикордонники можуть перевіряти вас прискіпливіше, ніж інших мандрівників. Тому краще мати при собі всі обов’язкові докази благонадійності: зворотний квиток, підтверджене проживання і грошове забезпечення. 


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Луцьктепло» відмовляється вводити в експлуатацію теплові лічильники
Наступна новина Академія рекреаційних технологій і права - переможець всеукраїнських студентських змагань
Останні новини
Схожі новини