8 причин сказати солодощам: «Ні!»

8 причин сказати солодощам: «Ні!»

Солодощі – улюблені ласощі дорослих і дітей. Духмяні тістечка, різноманітне печиво, апетитні тортики та сирні десерти, аж слинка тече, як згадати про цю смакоту. Дехто любить побалувати себе солоденьким, коли погано почувається або, коли настрій на нулі. Кажуть, це дійсно допомагає.

Виходить, солодощі роблять дива і здатні покращити самопочуття? Тоді чому лікарі стверджують, що вони шкідливі?

Цукор (або дисахарид, простий вуглевод) насправді згубно впливає на стан здоров’я. Його натуральний аналог, який міститься в овочах та фруктах, підтримує організм, забезпечує його енергією, відтак у нас прекрасне самопочуття. Чого не можна сказати про користь рафінованого цукру та солодощів, приготовлених на його основі.

Ми назвемо 8 основних причин відмовитись від вашого улюбленого солодкого продукту. Будьте обережними та не зловживайте небезпечними ласощами! 

1. «Солодка» залежність 

Після споживання цукру мозок реагує на нього приблизно так само, як і на опіати, в організмі виробляються такі речовини як дофамін і серотонін. Ці гормони називають гормонами задоволення, вони викликають підвищення настрою. Після завершення їхньої дії людині хочеться знову отримати такий же ефект. 

Крім цього, цукор здатний швидко засвоюватись у шлунково-кишковому тракті, що сприяє виробленню інсуліну. Через це після їди ми спочатку відчуваємо ситість, яка триває недовго і змінюється почуттям голоду.

2.Ожиріння

Цукор – джерело «улюбленого» холестерину. Надмірне вживання солодощів, особливо у взаємодіїї з низькою фізичною активністю, призводить до порушення роботи кишково-шлункового тракту та розвитку атеросклерозу.

Солодощі – надзвичайно калорійний продукт, в результаті жирова тканина інтенсивно накопичується в організмі, що викликає проблеми з вагою.

3.Негативний вплив на мозок

Заряд енергії, який відчуває людина після вживання солодощів, триває лише 1-2 години. Після цього рівень серотоніну і дофаміну різко падає, тим самим спричиняє апатію, пригніченість, безвихідь і занепокоєння.

4.Цукровий діабет

Надмірне вживання цукру призводить до великого навантаження на підшлункову залозу, яка виробляє інсулін для його нейтралізації. З часом вона «зношується» і перестає виробляти достатню кількість цього гормону. Як результат, у людини розвивається цукровий діабет, а згодом можуть з’явитись важкі ускладнення від цієї хвороби.

5.Слабкий імунітет

Надмірне захоплення солодощами не лише ускладнює роботу кишкового тракту, а й погіршує стан імунної системи загалом. Негативний вплив на природню мікрофлору кишечника призводить до порушення синтезу вітамінів групи В, засвоєння корисних вітамінів та мікроелементів. Через це органзім стає дуже вразливим до небезпечних збудників хвороб, грибків і бактерій. 

6.Серцевосудинні захворювання

Надмірне споживання цукру супроводжується нестачею в організмі такого вітаміну групи В, як тіамін (вітамін В1), що призводить до дистрофії міокарда. Після чого у людини розвивається ішемічна хвороба, тривалий час вона може протікати безсимптомно і спричинити розвиток гіпертонічної хвороби, нестабільної стенокардії, інсультів, загрозливих порушень ритму та інфарктів.

7.Зубний карієс

Якщо кальцій надходить в організм разом із цукром (наприклад, при вживанні підсолоджених молочних продуктів), він не засвоюється. Це збільшує ризик розвитку таких захворювань як карієс, рахіт, остеопороз, тому що кальцій, необхідний для нормального метаболізму і окислення цукру, організм починає запозичувати з кісткової тканини.

8.Захворювання шкіри

Через споживання цукру пошкоджуються волокна еластину і колагену, вони не можуть нормально функціонувати і підтримувати тонус шкіри. Тому в ласунів спостерігається загострення хронічних хвороб шкіри, погіршення зовнішнього вигляду, поява темних кіл та утворення передчасних зморшок. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Чи назріває між Україною і Польщею новий скандал?
Наступна новина Красені дня: хлопці з «Бандерштату»
Останні новини
Схожі новини