Аграрії з Волині та Рівненщини відвідали підприємства Польщі

Аграрії з Волині та Рівненщини відвідали підприємства Польщі

14-16 червня аграрії, представники ОТГ з Волинської та Рівненської областей та Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА взяли участь в освітньому візиті до Польщі з метою знайти нові контакти та перейняти досвід від колег з міст Люблін та Сандомир.

Поїздка відбулася в рамках реалізації проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив», який спрямований налагодити співпрацю між агропідприємцями з Волині та Люблінського і Свентокшиського регіонів.

Реалізовує проект Товариство «Інтеграція Європа–Схід» із Кельце та Волинська обласна громадська організація «Фонд місцевого розвитку» в рамках програми розвитку «Польська допомога» Міністерства Закордонних Справ РП.

Участь у візиті взяв віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур.

Розпочався візит з участі української делегації в III Польсько-Східній  конференції PUIG Lub-Invest у Любліні. Під час конференції Кшиштоф Каліта, голова товариства «Інтеграція Європа–Схід» та керівник проекту, презентував результати проекту 2017 року («Підтримка українсько-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області») та завдання цьогорічного.

У рамках зустрічі агропідприємці мали можливість поспілкуватися з представниками Польсько-української господарської палати, Люблінської аграрної палати, польськими експертами та підприємцями.

В рамках другого дня візиту відбулося знайомство з Адамом Фурою, директором сільськогосподарського консультативного центру в м. Сандомир, який має багаторічний досвід співпраці з українськими ягідниками та садівниками, а також з Пьотром Лісовським, експертом Консультативного центру сільського господарства в Сандомирі.

Представники аграрної сфери Волині й Рівненщини кілька підприємств Польщі. В Інкубаторі з переробки в Двікозах (Осередок промоції та підтримки аграрного підприємства) було представлено технологію переробки ягід і кожен з учасників зміг долучитися до виробництва і власноруч виготовити джем.

 Власник підприємства «Винниця Сандомирська» провів екскурсію плантаціями виноградників, представив технологію виготовлення вина, організував дегустацію. «Винниця Сандомирська» та «Сандомирські сири» виготовляють екологічно чисті продукти.

Делегація з Волинської та Рівненської областей відвідала садівничо-овочеву групу «Золотий сад» (Самбожець), де були представлені найновіші технології щодо зберігання яблук. 

Учасник делегації Сергій Петровський зазначає: «Я дуже радий, що мав можливість побачити господарства в Польщі, дізнатися особливості технології вирощування фруктів та овочів. З підприємств найбільше мене вразив «Золотий сад», де використовують холодильні установки та конвеєрну стрічку. Дякуємо організаторам з Польщі за цікавий освітній прийом».

Наприкінці другого дня візиту на українців чекав надзвичайно приємний сюрприз – відвідання історичної частини королівського міста Сандомир, яке розташоване на семи пагорбах, насолодитися краєвидами Сандомирської височини, що спадає крутими схилами  в долину річки Вісла.

Третій день розпочався з відвідин Господарства Яхимек.  Підприємство спеціалізується на вирощуванні овочів (моркви, цибулі, шпинату), фруктів і ягід (малини, яблук). Власник Яцек Яхимек, який працює на ринку з 1993 року, показав масштаби власного підприємства та розповів про особливості вирощування малини.

Підсумком візиту стало спільне обговорення планів щодо реалізації проекту. Свої враження висловив заступник начальника управління –начальник відділу земельних відносин та землеробства департаменту АПК Олександр Книш: «Ми вже маємо досвід в реалізації подібних проектів. Зокрема частина представників нашої делегації – учасники попереднього проекту «Час для бізнесу», де підприємці мали можливість здобути досвід в Польщі, побачити технологію вирощування нішових культур. Це був крок, який надихнув українських аграріїв. На мою думку, найважливим етапом є об’єднання представників аграрного сектору. Адже всі проблеми, які були озвучені під час теперішнього візиту в Польщу, можливо подолати завдяки спільній праці з нашими польськими партнерами. Все це, безумовно, повинно відіграти позитивну роль».

Поділився думками про візит провідний спеціаліст з проектної діяльності апарату Рівненської сільської ради Сергій Солом’янюк:  «Наше ОТГ загалом планує займатися малиною, садити її за тими технологіями, які пропонують нам польські партнери. Надіємося на подальшу співпрацю і обіцяємо докласти максимальних зусиль для отримання бажаного ефекту».

Георафія проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» включає Волинську область, однак було прийнято рішення запросити до участі у візиті представників ОТГ Рівненщини з метою розширити діяльність подібних проектів у наступних роках.

Радник з регіонального розвитку Рівненського Центру місцевого самоврядування Тарас Микитин зазначає: «Ми дякуємо організаторам, що вони запросили нас – представників Рівненських ОТГ – взяти участь у цьому навчальному візиті, тому що серед громад Рівненщини є велика потреба в організації кооперативів. На жаль, ми долучилися до проекту запізно, але сподіваємося на подальшу співпрацю. Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур та організатори запевнили нас, що об’єднанні територіальні громади Рівненщини будуть залучені в майбутніх проектах».

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Учасникам бойових дій у Луцьку куплять квартири
Наступна новина Відомо, як працюватиме нове кафе у Луцьку
Останні новини
Схожі новини