Акліматизація організму під час мандрів

Акліматизація організму під час мандрів

Літо - пора відпусток, мандрів, перельотів. Проте, попри ідеально сплановану мандрівку, прекрасне товариство і сприятливу погоду є дещо, що може суттєво зіпсувати враження. Це так званий джетлег (десинхроноз) та діарея мандрівників - реакція організму на зміни часових поясів та харчового режиму.

Наше тіло єднається з природою завдяки циркадіанним (добовим) ритмам, які визначають інтенсивність секреції окремих гормонів, роботу деяких органів, зміни сну та бадьорості, температуру тіла. Ці ритми залежать від довжини світлового дня, кількості сонячного світла. Управляє ними супрахіазматичне ядро гіпоталамусу – скупчення нейронів в основі мозку, а також ендокринна залоза епіфіз (шишковидне тіло головного мозку.

При швидкому перетині кількох часових поясів підряд дві окремі групи нейронів супрахіазматичного ядра, які відповідають за глибокий сон і так званий швидкий сон, починають працювати асинхронно, добовий ритм нашого тіла перестає співпадати із новим часом. Як наслідок, вивільнення в кров кортизолу, статевих гормонів, тироксину перестає співпадати із станом діяльності тіла, а отже обмін речовин, рівень глюкози крові, і, навіть менструації у жінок, порушуються. Це, в свою чергу, призводить до змін у поведінці: з’являються дратівливість, безсоння або навпаки сонливість і загальмованість, іноді дезорієнтація, проблеми з концентрацією уваги, перепади настрою, швидка втомлюваність. Десинхроноз проявляється також збоями в роботі травної системи. Можуть турбувати біль у шлунку, закреп або ж діарея, як правило погіршується апетит.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Дорн одяг дівчат у кольори українського прапору
Наступна новина У Прип'яті рівень води впав до критичного
Останні новини
Схожі новини