Асоціація міст України захистила комунальників від безгрошів’я

Асоціація міст України захистила комунальників від безгрошів’я

Асоціація міст України, захищає інтереси жителів громад та їх право на якісні послуги. Так, завдяки наполегливим діям АМУ спрощено механізм надання органами місцевого самоврядування фінансової підтримки комунальним підприємствам.

Як йдеться на сайті Асоціації міст України, Уряд, 27 грудня, схвалив проект постанови Кабміну «Про внесення зміни до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес», якою до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес, включено комунальні послуги. Відтак, комунальні підприємства, які забезпечують надання споживачам комунальних послуг, виключили зі сфери дії Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Прийнятою постановою до Переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес, віднесено  такі комунальні:

послуги з централізованого опалення, послуги з постачання теплової енергії;

послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання гарячої води;

послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого водопостачання;

послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водовідведення;

послуги з вивезення побутових відходів, послуги з поводження з побутовими відходами.

Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

«Асоціація міст України, захищаючи інтереси жителів громад та їх право на якісні послуги, неодноразово зверталася до органів центральної виконавчої влади з пропозиціями щодо шляхів подолання перешкод у фінансуванні сфери ЖКГ з місцевих бюджетів, які виникли з прийняттям закону про державну допомогу суб’єктам господарювання. Завдяки активним діям та постійному діалогу з Урядом ми змогли вирішити проблему, важливу як для органів місцевого самоврядування, так і для комунальних підприємств-надавачів послуг», – сказав Слобожан, коментуючи прийняття постанови.

Нагадаємо, 2 серпня 2017-го набув чинності Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», який суттєво обмежив та ускладнив надання органами місцевого самоврядування фінансової підтримки комунальним підприємствам, зокрема, й надавачам житлово-комунальних послуг. АМУ наголошувала на недосконалості цього акту, оскільки він містить низку детально не визначених та суперечливих норм, через які фактично можливе блокування надання будь-якої фінансової допомоги суб’єктам господарювання, в тому числі, комунальним підприємствам, на виконання статутних завдань, спрямованих на забезпечення життєдіяльності громад.

Так, закон передбачав обов’язкове погодження з структурними підрозділами Антимонопольного комітету України надання з місцевих бюджетів коштів для фінансової підтримки комунальних підприємств. Максимальний строк отримання погодження сягав восьми місяців, протягом яких фактично втрачалася доцільність самої допомоги. Реалізація цієї законодавчої норми суттєво погіршила і так надзвичайно складне фінансово-економічне становище комунпідприємств, що мало місце через систематичну заборгованість держави за надані пільги і субсидії та з різниці в тарифах, несплату споживачами за надані послуги, невідповідність тарифів собівартості наданих послуг. За таких умов, лише за підтримки органів місцевого самоврядування комунальні підприємства могли придбати енергоносії та виплатити заробітну плату своїм працівникам.

Асоціація міст України наполягала на внесенні змін до нормативно-правових актів, які виключили б отримання підтримки комунальними підприємствами коштів із місцевих бюджетів зі сфери дії вищеназваного закону. Це питання піднімалося у зверненнях до вищих органів влади, прийнятих учасниками масштабних зібрань Асоціації (Звернення XIII Українського муніципального форуму, Звернення Дня діалогу з владою, підсумковий документ Секції АМУ з питань ЖКГ).

Офіс рефом, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Києві напали на Дзідзьо
Наступна новина У Луцьку терміново просять здати кров для онкохворого чоловіка
Останні новини
Схожі новини