Без чого не пустять в ЄС: все, що потрібно знати про страховки

Без чого не пустять в ЄС: все, що потрібно знати про страховки

Українці з 11 липня можуть без віз подорожувати в країни Європейського союзу. Як відзначають експерти, багато туристів не знають, що, згідно з українським законом, виїжджаючи за кордон потрібно оформляти медичну страховку. І наявність поліса можуть перевірити. Сайт «Сегодня» з'ясував, навіщо потрібна страховка і де її можна оформити.

Кому і навіщо потрібен страховий поліс

Згідно з візовим кодексом, для перетину кордону з Європейським союзом медична страховка – обов'язкова. Після лібералізації візового режиму цей документ на українців більше не поширюється. Зараз українці їздять в ЄС за правилами, описаним в Шенгенському прикордонному кодексі.

Головне – взяти з собою біометричний паспорт і необхідну суму готівки (або банківську карту). Також знадобляться бронь в готелі (або запрошення від громадянина країни, який готовий надати житло) і зворотний квиток. Медична страховка з європейського законодавства в обов'язковому порядку потрібна тільки тим, хто ще не оформив біометричний паспорт і продовжує подорожувати з візою. А також тим, хто подорожує за допомогою турагентств (на них поширюється закон «Про туризм»).

Однак, як пояснює юрист Олександр Плахотник, український закон також визначає порядок виїзду за кордон. «У дев'ятій статті закону «Про порядок виїзду ...» чітко сказано, що українець повинен бути застрахований. Це пояснюється просто: якщо раптом вам терміново знадобиться медична допомога, далеко не кожна країна готова вам її надати безкоштовно. Закон вас захищає, зобов'язуючи оформляти медичну страховку. Інша справа, що виконання цього зобов'язання в країнах, в яких діє безвізовий режим з Україною, часто не контролюють», – розповідає юрист.

«У дев'ятій статті закону «Про порядок виїзду ...» чітко сказано, що українець повинен бути застрахований. Це пояснюється просто: якщо раптом вам терміново знадобиться медична допомога, далеко не кожна країна готова вам її надати безкоштовно», – розповідає юрист.

Крім того, на офіційному порталі всеукраїнської кампанії про безвізовий режим говориться: в українця можуть перевірити наявність страховки, хоча її відсутність не є причиною для відмови у в'їзді.

Економити на страховці не варто, вважають експерти. Якщо, наприклад, підвернути ногу, граючи в бадмінтон на пляжі, власникам дешевого поліса страхова компанія такі медичні витрати може не компенсувати. Звичайний поліс гарантує деякі медичні витрати, транспортування і репатріацію.

Зі страховкою є можливість заощадити, впевнений голова правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Сергій Черненко. «Найчастіше українці відпочивають не більше тижня – двох. Страховий поліс можна оформити на 30 днів перебування за кордоном і скористатися ним кілька разів протягом року. Наприклад, в серпні для поїздки на море в Туреччину або навіть Таїланд, а в травні наступного року – для поїздки на екскурсію в одну з країн Євросоюзу», – розповідає Сергій Черненко.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Страшна казка про платні пологи, або Пологова зрада
Наступна новина Реорганізація шкіл: що буде далі
Останні новини
Схожі новини