«Будеш далі писати свої заяви, то буде фізична розправа», - волинському фермеру погрожують

«Будеш далі писати свої заяви, то буде фізична розправа», - волинському фермеру погрожують

Депутат районної ради, фермер з Рудки-Козинської Рожищенського району Микола Семенюк заявив про погрози від трьох невідомих, – пише Район.Рожище.

За словами депутата, у суботу, 9 вересня, до його домівки приїхало троє невідомих людей. Вдома господаря не застали, проте перестріли згодом під лісом.

«Будеш далі писати свої заяви, то буде фізична розправа». Такі були їхні слова», - каже Микола.

Погрожували йому через численні звернення до правоохоронних органів і Держекоінспекції щодо спалювання невідомими особами соломи на сотнях гектарів полів СВК «Зоря».

«Дзвінки до пожежників я здійснював неодноразово. Зокрема, 24 серпня, саме в цей день пожежники не приїхали, мотивуючи тим, що «йде контрольоване спалення соломи».

А 28 серпня і 1 вересня, пожежники виїхали лише після того, як я додатково повідомив поліцію. На місце події прибули і пожежники, і правоохоронці. Останні склали протоколи, але, на жаль, подальша їх доля мені не відома, тому що спалювання соломи проводиться і надалі.

Знаючи, що мене попередили невідомі мені люди, голова СВК Микола, вже осмілів і знаючи, що я «попереджений» і не буду телефонувати пожежникам та правоохоронцям, особисто їздив службовою машиною та підпалював солому в неділю, 10 вересня, тобто наступного дня. Спочатку я просто спостерігав, але згодом не втерпів та поїхав до місця паління соломи, туди, де стояв автомобіль ВАЗ голови СВК «Зоря».

Коли я під’їхав, Микола переїхав в інше місце. Але недалеко від місця паління я зустрів місцеву жительку, яка погодилася підтвердити, що солому палив особисто голова СВК», - розповідає Микола Семенюк.

Микола каже, що повідомив про погрози поліцію. Зокрема, написав заяву від свого імені на ім'я начальник ГУНП у Волинській області, генерал поліції третього рангу Петра Шпиги та направив туди ж депутатське звернення.

Також передав особисто в руки депутатський запит начальнику Управління ДСНС України у Волинській області Володимиру Грушовінчуку. Крім того, зустрівся з начальником управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрієм Горбенком, який призначив комісію та скерував її на місце події, де саме знову була підпалена солома.

«Зауважу, є категорична заборона на спалювання післяжнивних решток. Екологічна служба завжди має можливість оштрафувати селянина, коли він спалює на своєму городі, а тут спалюється безкарно сотні гектарів соломи. Як після такої безкарності з того селянина можна щось вимагати? Такими діями ми спалюємо своє майбутнє, знищуємо родючий шар ґрунту, наносимо значну шкоду навколишньому середовищу, здоров’ю громадян.

Ми всі говоримо, що екологія винна у всіх хворобах. І до кого не звертаєшся з розмовою про шкідливість спалювання соломи і майже всі говорять «це не наша справа», а згодом поза кутках говорять «це все Київ винуватий і фермер, що «хоче розвалити колгосп».

А в даному випадку, не зрозуміло, чому ніхто не зважає на завдані економічні збитки господарству. Адже цю солому можна було зібрати та продати, покупців вистачає», - підсумовує депутат районної ради.

Від диму страждають сільські мешканці, які хворіють на бронхіальну астму та алергіки. А фермери знають, що після спалювання решток врожаю, ґрунт втрачає родючість. У випадку з СВК «Зоря» йдеться про втрату якості ґрунту на орендованих землях. Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як відсутність або надлишок сну позначаються на здоров'ї мозку
Наступна новина Ситуація на Донбасі: у штабі АТО сповістили неприємну звістку
Останні новини
Схожі новини