Через війну він втратив дружину з донькою. Богдану – 22, і він вже третій рік протистоїть загарбникам зі зброєю в руках.
Нині він служить в 61 батальйоні рівненської тероборони, йдеться на сторінці 104 бригади.
Коли підписував контракт, то спершу думав, що піду в ДШВ, але якось так сталося, що опинився в 104 бригаді. Зараз я тут кулеметник, – розповідає воїн, якого побратими називають «Макар».
Він каже, що за час служби отримав вже декілька військових спеціальностей і може працювати не лише зі стрілецькою зброєю, а й з гранатометом. Не байдужа йому і саперна справа, навіть пройшов навчання за цим фахом в Іспанії.
Усі ці навички не раз доводилося застосовувати в зоні бойових дій. Разом із побратимами він воював на Запоріжжі та на Харківщині. За цей час побачив та пережив чимало. Були досвіди позитивні, були й сумні.
Пам’ятаю свій перший бойовий вихід ще на початку повномасштабки. Тоді ми з друзями захищали Ізюм. Без досвіду, але в ті дні хтось мав взяти до рук зброю. Якось вже відпрацювали і вже мали мінятися. Бігли до машини і тут прильот. Стіна поряд обвалилася, мене сильно відкинуло. Як наслідок – контузія. Місяць лежав у лікарні. І ще довго не міг спати, бо снилися кошмари, вибухи, бачив тіла загиблих друзів, – пригадує Богдан.
Після лікарні приїхав додому, відходив від усього пережитого та побаченого. Через цю війну він втратив багатьох близьких людей. Зараз його найріднішою людиною є мама. Спершу вона сильно відмовляла сина від підписання контракту, але він був незворушним:
Коли мені виповнився 21, то підписав контракт і мамі сказав про це вже, коли проходив базову загальновійськову підготовку (БЗВП). З часом вона вже якось більш-менш змирилася з цим. Каже, що лиш би я був здоровим і повернувся додому.
«Макар» каже, що на війні звик вже багато до чого, але є те, з чим змиритися неможливо ніколи:
Найстрашніше на війні – це бачити своїх поранених чи загиблих. Ані дрони, ані прильоти так не розбалансовують і не викликають таких емоцій, як це, – ділиться воїн.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.