Чому перед щепленням проти ковіду не потрібно робити жодних аналізів

Чому перед щепленням проти ковіду не потрібно робити жодних аналізів

Жодних аналізів, чи ПЛР-тестувань перед проведенням щеплень, в тому числі, і проти COVID-19, робити не потрібно.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу 27 жовтня сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Чи потрібно здавати ПЛР-тест, чи тест на антитіла перед вакцинацією? Тест на антитіла перед щепленням не є інформативним, тож робити його не потрібно. У жодній країні світу люди не здають аналізів перед проведенням вакцинації, ані рутинної, ані від COVID-19",- сказав міністр.

Також, за його словами, немає потреби перед проведенням вакцинації вимірювати артеріальний тиск.

"Така практика застосування і в інших країнах, де ніхто не призначає жодних додаткових обстежень чи аналізів перед вакцинацією", - наголосив міністр.

Окремо Віктор Ляшко наголосив, що люди які перехворіли на COVID-19, також мають зробити щеплення від коронавіурсної хвороби.

"Навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 щеплення робити потрібно. Хоча в людей, які одужують від COVID-19, може виробитися імунітет від коронавірусу, поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист. Навіть у випадку інфікування вакциновані переносять хворобу набагато легше, без ускладнень та практично не потребують госпіталізації", - розповів Ляшко.

За словами міністра, при пропуску терміну введення другої дози ковід-вакцини необхідно за першої нагоди звернутися у пункт щеплення, проходити курс щеплення заново не потрібно. 

"У разі якщо рекомендований термін (введення другої дози ковід-вакцини - ред.) перевищено, при першій нагоді звертайтеся у пункт вакцинації, щоб отримати повний курс щеплення і гарантований захист. І це буде завершення курсу щеплення. Не потрібно робити повторний курс, тобто ще раз", - повідомив Ляшко.

Міністр нагадав, що для вакцин, які використовуються в Україні, передбачено щеплення два рази з відповідним інтервалом: вакцина Комірнаті (Pfizer) - через 21 день; вакцина Коронавак - через 14 або 28 днів; вакцина АстраЗенека - в проміжку між 4 та 12 тижнем.

Міністр наголосив, що робити щеплення раніше або пізніше визначених термінів бажано лише за крайньої необхідності.

Нагадаємо, у Луцьку біля драмтеатру утворилася чимала черга з охочих щепитися


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині протягом року затримали 62 мігранта
Наступна новина Волинські студенти приготували і відправили військовим випічку
Останні новини
Схожі новини