Чому волинські школярі не вивчають історії Революцію Гідності?

Чому волинські школярі не вивчають історії Революцію Гідності?

Чому в підручниках з історії нема інформації про Революцію Гідності? 

Таке депутатське запитання до начальника управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Людмили Плахотної озвучив під час сесії Сергій Духницький. Крім того, депутат цікавився ситуацією із безоплатним забезпеченням підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

«Мене хвилює стан забезпечення дітей Волинської області підручниками. Наведу, як приклад, Любомльський район: на двох дітей видають один підручник. Забезпечення підручників з таких предметів, як: англійська мова, математика, історія України – як кілька дітей можуть вчитися з одного підручника?

Найбільше обурюють підручники з історії України 2013 року видання. Чому управління освіти не сприяє забезпеченню новішими підручниками, в яких би висвітлювалися події Революції Гідності, нинішньої війни?», – запитує депутат.

Управління  освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації вже розглянуло депутатське запитання  Сергія Духницького. 

«Відповідно до статті 4 Забезпечення права на безоплатну освіту п.З Розділ І Загальні положення Закону України «Про освіту» держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними), посібниками всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Державне замовлення підручників проводиться через Всеукраїнський електронний репозитарій, в якому розміщується перелік підручників. Упродовж останніх років замовлення здійснюється для тих класів, які переходять на нові програми (2015 рік - 4 та 7 класи, 2016 рік - 8 клас, 2017 рік - 9 клас). Для інших класів друк підручників за кошти державного бюджету не проводиться. У 2017 році до загальноосвітніх навчальних закладів області надійшли лише підручники для учнів 9-го класу у кількості 294244 штуки (100% забезпечення).

Замовлення підручників проводять загальноосвітні навчальні заклади за прогнозованою кількістю учнів. Відповідальність за замовлення підручників несе директор школи. Управління освіти, науки та молоді контролює своєчасність замовлення та доставку підручників.

З 2013 року розпочався перехід учнів 5-го класу на навчання за новими програмами. Всі підручники друкуються один раз на 5 років, отже підручник «Оповідання з історії Україна» більше не друкувався.

Протягом 5-ти років в області відбулося зростання учнівського контингенту. Це привело до неповного забезпечення учнів підручниками. Відповідно у 2017-2018 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади області забезпечені підручниками таким чином: 1 клас – 99%, 2 клас – 108%,
З клас – 100 %, 4 клас – 89%, 5 клас – 95%, 6 клас – 99%, 7 клас – 92%, 8 клас – 100%,
9 клас – 100%, 10 клас – 98%,11 клас – 97%», – йдеться в реагуванні на депутатське запитання за підписом начальника управління Людмили Плахотної.


#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах : facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Гузь – Гройсману: Дістало «клянчити» гроші для шахтарів. Люди готові до бунту
Наступна новина Автівки на єврономерах: потрібен компроміс
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні