1 грудня у всьому світі відзначають день боротьби зі СНІДом. Волинь — одна з областей України, де епідемія ВІЛ-інфекції набула найменших обертів. Загальна кількість хворих — близько двох з половиною тисяч осіб. З них майже 400 — відмовляються приймати медичну допомогу. Хоча, кажуть лікарі, це дарма — держава забезпечує усіх ВІЛ-інфікованих безкоштовною антиретровірусною терапією, яка суттєво сповільнює розвиток хвороби.
Заступниця головного лікаря обласного центру боротьби зі СНІДом Наталія Орлецька
каже, що «Люди, які приймають антиретровірусну терапію, живуть повноцінним життям, тому що це як правило працююче населення. В них не приєднуються інші хвороби. Вони проживають життя, згідно міжнародних досвідів, більше 70 років».
Один із пацієнтів волинського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом каже — про свій ВІЛ-статус дізнався ще у 1997 році. З 2007 приймає терапію, і ніяких особливих проблем зі здоров'ям не відчуває, має дружину та доньку. Єдина проблема, з якою стикається чоловік — дискримінація ВІЛ-інфікованих соціумом.
Тож день 1 грудня повинен закликати суспільство бути більш толерантними до людей з ВІЛ-статусом. А самих хворих — не сприймати свій діагноз, як вирок, адже навіть з ним можна жити повноцінним життям.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.