День Європи: у Луцьку студенти у форматі «світового кафе» міркували над власним майбутнім в ОТГ

День Європи: у Луцьку студенти у форматі «світового кафе» міркували над власним майбутнім в ОТГ

19 травня у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл в інтерактивному форматі «світового кафе» на тему «Будуємо Європу в Україні: яким має бути майбутнє української молоді, що мешкає в ОТГ, в контексті євроінтеграції».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

На захід прибули студенти факультету бізнесу, комп’ютерних технологій Луцького національного технічного університету та Луцького базового медичного коледжу. На захід навіть завітали студенти із Туреччини, які навчаються у Луцьку за допомогою програми обміну, тому під час круглого столу спілкувалися двома мовами — українською і англійською.

Із вітальним словом до присутніх звернувся директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк. Він привітав присутніх із святом— Днем Європи та розповів про реформу децентралізації на Волині. Керівник Волинського ЦРМС переконаний, що потрібно будувати Європу в Україні. Також він наголосив на важливості зміни свідомості українців.

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук зауважив, що гості Центру зібралися у знаковий день, День Європи, адже потрібно прагнути до розвитку та європейських цінностей, посилювати позиції України, розвиватися у професійній площині. Він також розповів про свої враження від поїздки до Німеччини. Петро Савчук переконаний, що потенціал об’єднаних територіальних громад на Волині є дуже високим, у тому числі для працевлаштування молоді. Тому навчальні заклади мають активно долучатися до процесу реформ заради європейського майбутнього молоді в Україні.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк висловився за позитив реформи місцевого самоврядування і назвав ключовим словом для децентралізації —можливості.

«Ми має самі змінюватися, а також бачити і мати змогу скористатися можливостями», — сказав він.

На його думку, потрібно долучатися до розвитку об’єднаних територіальних громад на Волині.

«Живи і працюй в Україні», — зауважив таку тезу Роман Романюк.

Про можливості для молоді в ОТГ розповіла радник питань з децентралізації Волинського ВП ЦРМС Оксана Урбан. Лейтмотивом її виступу було Шевченкове «і свого не цурайтесь і чужого научайтесь».

Далі присутні студенти працювали у форматі «світового кафе», яким опікувалася радник з питань комунікацій Олена Кузьмич.

Зауважимо, що «світове кафе»—це метод, який відбувається зі значною кількістю учасників за заздалегідь визначеними темами і передбачає можливість кожному учаснику висловитися із більшості тем. Світове кафе найбільш ефективно працює у випадках, коли збирається значна кількість учасників, яким треба в умовах обмеженого часу окреслити позиції щодо декількох конкретних тем. Концепцію «світового кафе» спонтанно винайшли у 1995 році.

Учасники «світового кафе» працювали за чотирма столиками, кожний із яких вирішував, як може допомогти молоді в ОТГ і не тільки влада, бізнес, навчальні заклади та громадські організації. Допомагали працювати студентам радники Волинського Центру розвитку Катерина Степчук, Петро Лавринюк та Петро Гоцалюк.

Після тривалого обговорення студенти представляли власні ідеї, які потім ляжуть в основу своєрідного плану дій для ВНЗ, представників влади, ГО та роботодавців.

Також студенти змогли проголосувати за найкращі ідеї, які можна реалізувати у життя.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Ви виграли автомобіль!» – волинянку ошукали на 60 тисяч
Наступна новина Луцька дизайнерка Юлія Федецька відкрила бутик брендового одягу
Останні новини
Схожі новини