Депутати підтримують голову облради в питанні наведення ладу на кордоні

Депутати підтримують  голову облради в питанні наведення ладу на кордоні

На засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій депутати розглянули звернення голови обласної ради Ігоря Палиці   до Генерального консула Республіки  Польща в Луцьку Вєслава Мазура.

 Нагадаємо, очільник представницької влади на Волині звертає увагу польського дипломата на  ситуацію, що склалася на кордоні.

Йдеться про те, що через державний кордон України переміщуються товари, що декларуються на території Польщі і, при цьому, жодним чином не фіксуються при перетині кордону з української сторони.

Зокрема, транспортні засоби, наповнені різного роду товарами, переміщаються саме через митні пункти пропуску, розташовані на території Волинської області.

«Існує обґрунтована підозра, що відбувається це за сприяння відповідних посадових осіб Волинської митниці ДФС, територіальних органів Державної прикордонної служби України», -  пояснює голова облради.

Непоодинокими є випадки декларування вантажів по завідомо заниженій митній вартості імпортованих товарів з метою мінімізації сплати коштів ввізного мита, податку на додану вартість до загального та спеціального фондів Державного бюджету України.

 

 

 

 

Ігор Палиця зазначає в листі до польського консула, що чимало транспортних засобів, які ввозять на територію України, розмитнюють за спрощеним порядком  шляхом подання недостовірних документів на них.

Відбувається це  через  штучне заниження вартості самих транспортних засобів, збільшення кількості дефектів ввезених автомобілів чи неврахуванні істотних вимог щодо екологічних стандартів та інших норм, які надають можливість  за штучно заниженими тарифами здійснювати розмитнення таких транспортних засобів.

«Проте наймасовішим явищем є ввезення на митну територію України в режимі «тимчасового ввезення» транспортних засобів, зареєстрованих в іноземних державах, без постановки на облік в Україні. Відбувається це шляхом пред’явлення документів з ознаками підробки та жодним чином не перевірених документів. Автомобілі ввозяться з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання», - йдеться у листі голови облради.

Ігор Палиця пропонує вплинути на ситуацію, об'єднавши зусилля  української та польської сторін.

«Одним із можливих шляхів вирішення даного негативного явища вбачаємо надання доступу українській стороні до інформації про завантаженість автомобілів з польських митних баз. Також вважаємо за доцільне створити спільну групу фахівців із представників обох держав, що займатиметься вивченням порушених питань, пошуком шляхів вирішення проблемних ситуацій, подолання корупційних схем з метою найефективнішого наповнення як бюджетів держав-учасниць зовнішньоекономічних відносин, так і Європейського співтовариства в цілому.  

Вважаємо, що лише володіючи інформацією про достовірні кількісно-вартісні характеристики імпортованих вантажів, порівнюючи отриману інформацію із наявною в національних базах даних митних органів, зможемо вплинути на надходження податків, зборів до держбюджету, виведенню грошових потоків з тіньової економіки та притягненню винних осіб до відповідальності.

В зв’язку з цим звертаємось до Вас з проханням посприяти у вирішенні даної проблеми шляхом забезпечення доступу до баз даних митних органів Республіки Польща.

На засіданні комісії були присутні представники консульства Польщі в Луцьку та Волинської митниці ДФС . Сам текст звернення зачитала депутат облради Алла Лісова.
Голова комісії Валерій Курстак наголосив, що потрібно усім разом конструктивно вирішувати питання. «Сильна митниця – сильна держава. Але я не прихильник того, щоб зараз когось звільняти, чи шукати «хлопчиків для биття». Ми повинні знайти спільні конструктивні напрямки і працювати за ними», - наголосив голова постійної комісії.


В.о. керівника  Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець пояснила, що аби налагодити співпрацю з польською стороною  щодо обміну інформацією місцевих зусиль замало. Потрібні угоди на рівні урядів країн. «Митниця – це державний орган, тому все, що буде прийнято на рівні держави, ми будемо виконувати. Митниця відкрита, ми готові співпрацювати в питанні обміну даними… Це питання міжурядової угоди. Якщо така буде прийнята, ми зі сторони митниці тільки подякуємо», –  додала представник митниці.


Консул Генерального консульства РП у Луцьку Марек Запур зауважив, що низку проблем, піднятих у зверненні голови облради, неможливо вирішити тільки на рівні польської сторони, оскільки Польща – член ЄС.

  «Ми отримали лист. Відповідь уже готується, її надішлють на адресу обласної ради. Незважаючи на те, що ми не уповноважені вирішувати ці питання, ми готові завжди допомагати», – зауважив Марек Запур.


Секретар комісї Надія Хвищун наголосила на важливості та актуальності проблем, піднятих у зверненні голови облради. Вона вважає, що їх потрібно вирішувати на рівні держави.

«У нас зараз спостерігається тенденція до стрімкого збільшення росту електронної коменрції. Цей ринок інтенсивно розвивається. але доходи бюджету від цього, на жаль, не збільшуються. З 20 смарфонів 18 продаються нелегально. в цьому можна впевнитися, застосувавши методику «таємного покупця». А що означає нелегальний продаж? З цих коштів не сплачені податки, з яких виплачуються бюджетні зарплати, пенсії, стипендії і так далі», - пояснює депутат.


 Члени постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій підтримали звернення голови облради до консульства та запропонували створити спільну комісію, до якої входитимуть представники облради, ОДА та митниці для напрацювання пропозицій вирішення проблем, піднятих в зверненні.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Нова пошта» тестує доставку за допомогою безпілотників
Наступна новина Курс валют на 20 квітня: долар та євро продовжують дорожчати
Останні новини
Схожі новини