Депутати вимагають фінансування будівництва пунктів пропуску на кордоні | Волинська обласна рада

Депутати вимагають фінансування будівництва пунктів пропуску на кордоні | Волинська обласна рада

Депутати Волинської обласної ради стурбовані ситуацією, що склалася з фінансуванням розбудови пунктів пропуску через державний кордон, розташованих у Волинській області.

Питання розглядала сьогодні постійна комісія з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій. Депутати рекомендували сесії підтримати проект Юрія Гупала «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України щодо критичної ситуації, що склалася з фінансуванням розбудови пунктів пропуску через державний кордон, розташованих у Волинській області».

У тексті документу  зазначено, що на західній ділянці державного кордону в межах Волинської області функціонує два міжнародних автомобільних пункти пропуску: «Ягодин-Дорогуськ» та «Устилуг-Зосін», а також один залізничний: «Ягодин-Дорогуськ».

МАПП «Ягодин-Дорогуськ» був спроектований відповідно до вимог і стандартів, запроваджених Всесвітньою митною організацією (ВМО). Першу чергу реконструкції пункту пропуску (виїзд з України) завершено у 2006 році. Другу чергу реконструкції (в’їзд в Україну), яка здійснювалась в рамках підгоготовки та проведення в Україні фінальної частини чеміпіонату Європи 2012 року з футболу, завершено та введено в експлуатацію у 2011 році. В результаті реконструкції у пункті пропуску функціонують 26 смуг руху із забезпеченням їх повного розмежування на «зелений і червоний коридори» та використанням модуля «фільтр пункту пропуску».

Разом з тим, увесь потік транспорту (пасажирського та вантажного), після проходження прикордонних та митних процедур, накопичується на автомобільному мосту з двома смугами руху,  в одному напрямку, через річку Західний Буг. Така сама ситуація на в’їзд в Україну – пасажирський та вантажний транспорт накопичується на мосту блокуючи обидві смуги руху, не залишаючи можливості проїзду для екстрених служб та осіб з дипломатичними паспортами. 

Перед МАПП «Ягодин-Дорогуськ», на виїзд з України, утворюються величезні черги з 300-600 і більше транспортних засобів. Облдержадміністрацією спільно з Службою автомбільних доріг у Волинській області, Волинською митницею ДФС, Луцьким прикордонним загоном вживались заходи щодо їх зменшення. У відповідності до тимчасової схеми, погодженої УПД ГУ НП у Волинській області, було нанесено розмітку та влаштовано реверсивний рух в напрямку Польщі, по зустрічній смузі руху, відокремленій направляючими тумбами. Однак усі заходи не дали бажаного результату, черги не зменшуються, а у зв'язку із наданням громадям України права безвізового в'їзду на територію ЄС за біометричними паспортами зросли в середньому на 9-12%.

По МАПП «Устилуг-Зосін» найбільшою проблемою залишається невиконання українською стороною своїх зобов’язань в рамках проекту «Реконструкція міжнародного автомобільного пункту пропуску «Устилуг» відповідно до попередньої програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна».

Найбільш проблемною залишається і сервісна  зона  МАПП «Устилуг». Так як пункт пропуску фактично межує з містом, сервісна зона винесена на 3,5 км за його межі. У незначній кількості наявних павільйонів функціонують філії страхових компаній, пункти обміну валют, заклади швидкого харчування, громадський туалет,  утворюються черги із 200 - 500 і більше автомобілів, виникають аварійні ситуації, адміністративні правопорушення, проблеми із санітарним станом, прибиранням побутових відходів, тощо.

На українсько - білоруському кордоні розміщено 5 пунктів пропуску міжнародного сполучення:  3 автомобільні міжнародні: «Дольськ-Мохро», «Доманове-Мокрани», «Пулемець-Томашівка»( вантажний, пасажирський),  1 залізничний міжнародний: «Заболоття-Хотислав» (вантажний, пасажирський), а також 1 автомобільний міждержавний: «Піща-Олтуш» (вантажний, пасажирський). 

Нагальною необхідністю є приведення пунктів пропуску для автомобільного сполучення на ділянці українсько-білоруського кордону («Доманове», «Дольськ», «Пулемець», «Піща») до вимог міжнародних стандартів та дотримання положень постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року №1142 «Про затвердження загальних вимог до облаштування пунктів пропуску через державний кордон».

У проекті звернення пропонується:

1. У зв’язку з припиненням робіт у рамках великомасштабного інфраструктурного проекту програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна на  2007-2013 роки» по розбудові пункту пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг»  розглянути на засіданні  Кабінету Міністрів України питання щодо фінансування будівництва зазначеного пункту пропуску.

2. З метою приведення пунктів пропуску для автомобільного сполучення на ділянці українсько-білоруського кордону («Доманове», «Дольськ», «Пулемець», «Піща») до вимог міжнародних стандартів та дотримання положень Постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року №1142 «Про затвердження загальних вимог до облаштування пунктів пропуску через державний кордон», пришвидшити прийняття державної цільової програми «Облаштування та реконструкція державного кордону до 2020 року», до якої включити будівництво нових пунктів пропуску для автомобільного сполучення на ділянці українсько-білоруського кордону в межах Волинської області на лінії державного кордону: «Піща», «Пулемець», «Доманове», «Дольськ».

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Журналісти розбирались, де краще купувати житло своєї мрії. ВІДЕО
Наступна новина На Волині провели рейд по сім'ям, які потрапили у скрутні життєві обставини
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні