До школи без стресу — поради психолога

До школи без стресу — поради психолога

Щоб уникнути стресу у вересні, важливо почати відновлювати звичний для школи режим ще у серпні.

Про це пише Укінформ.

"Щоб уникнути стресу у вересні, важливо почати відновлювати звичний для школи режим і темп ще у серпні. Це стосується як наближення до "шкільного" режиму сну, так і поступового введення "домашніх завдань". Важливо не робити цього зненацька, а покроково домовлятись з дітьми про вкладання-прокидання та тренування мозку", – наголосила психотерапевт, доктор психологічних наук Вікторія Горбунова.

За її словами, не варто примушувати дитину до занять, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани (а ви не домовлялися попередньо про заняття).

"Спробуйте організувати усе так, щоб до часу занять настрій у дитини був добрим (залежить від того, що відбувалось чи робилось напередодні), а після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активне (від велопрогулянки до спільного приготування та поїдання смаколиків). Дбайте, щоби дитина спала достатньо. Науковці довели, що регулярний режим сну у ранньому дитинстві пов'язаний з когнітивною діяльністю та може позитивно впливати на здоров'я протягом усього життя", – наголосила фахівець.

Окрім того, вона радить створити книгу спогадів і сформувати список цілей на наступний рік.

"Доброю перед шкільною традицією є створення своєрідної книжки спогадів. Зараз це може бути і презентація з відео та фото всього, що відбувалося влітку, і мікроблоги, і просто альбоми в інстаграмі. Згідно з дослідженнями, сімейні ритуали забезпечують створення певного режиму, що допомагає направляти поведінку дитини та покращувати емоційний клімат в сім'ї, що сприяє ефективному ранньому розвитку дитини, зокрема збагаченню словникового запасу, емоційному розвитку, формуванню соціальних та академічних навичок", - зазначає психотерапевт.

Вона також підкреслює, що позитивне налаштування на шкільний процес - це одне із найважливіших, але найскладніших завдань.

"Щоб сформувати позитивні асоціації з новим навчальним роком, важливо говорити з дітьми про початок навчання та усіляко демонструвати своє позитивне ставлення. Зауважуйте та обговорюйте з дітьми, що доброго є в новому початку - а це і зустріч з друзями, і нові цікаві знання (і тут йдеться не лише про школу, а й про позашкільні гуртки), і дорослішання (зв'яжіть зі стартом занять не лише нові обов'язки, а й права та бонуси, наприклад збільшення кишенькових грошей, можливість самому добиратись до школи чи право на участь в якихось сімейних рішеннях)", – зазначила Горбунова.

Психолог також радить купувати до школи такі речі, щоб вони подобалися дитині.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Подружжя письменників презентуватиме книжки у луцькій книгарні
Наступна новина Порятунок братів менших: у Луцьку витягнули кошеня із триметрової бетонної пастки
Останні новини
Схожі новини