Експерти озвучили основні ризики реалізації транскордонних україно-білоруських проектів на Волині

Експерти озвучили основні ризики реалізації транскордонних україно-білоруських проектів на Волині

Серед вісімнадцяти проектів, які перемогли у конкурсі транскордонної Програми «Україна-Білорусь», дев’ять - пов’язані із Волинською областю. Водночас, є чимало ризиків, які загрожують ефективності реалізації цих ініціатив.

Про це стало відомо під час круглого столу у вівторок, 24 липня, який відбувся за результатами моніторингу вищезгаданої Програми на Волині.

«Реалізація даної Програми надзвичайно важлива для економічного та культурного розвитку нашої області. Також, завдяки їй проводяться «м’які» заходи, що сприяють порозумінню сусідніх народів та підвищується довіра до міжнародної технічної допомоги.

Водночас, і нині, і надалі, якщо Програма буде продовжена на наступні роки, є над чим працювати», - зазначив організатор заходу, менеджер громадської організації «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» Дмитро Безвербний.

На його думку, основні ризики, які загрожують ефективності проектів Програми “Україна-Білорусь” - це затримка в підписані грантових контрактів, що зменшило час для реалізації проектів; надмірний владний контроль реалізації ініціатив-переможців Програми в Білорусі; низьке інформаційне висвітлення реалізації Програми та проектів у ЗМІ.

Виконавці проектів, які взяли участь в обговоренні, погоджуються, із вищезгаданими ризиками, водночас налаштовані позитивно.

«В рамках нашого проекту «Транскордонні водні інспектори» на річках Стохід та Прип’ять облаштують 20 екологічний постів, на яких чергуватимуть волонтери. Вони шукатимуть місця скупчення сміття на річках, а також аналізуватимуть хімічний склад води. Через затримку в підписанні грантових контрактів, наш проект теж починається із затримкою. Але ми оперативно працюємо, щоб надолужити втрачений час», - зазначив керівник ГО «Світ навколо нас» Віталій Веремчук.

Чи буде продовжуватися ця Програма після реалізації проектів? Чи буде оголошено новий Конкурс. Наразі важко дати відповідь на ці питання, але всі учасники заходу погодилися, що продовження цієї міжнародної транскордонної ініціативи є важливим для розвитку прикордонних регіонів та для поглиблення співпраці між Україною та Білорусією

“Аналогічний моніторинг, який сьогодні представлено в Луцьку, в рамках проекту «Посилення впливу громадськості на розвиток територіального співробітництва України, Білорусі та Молдови» здійснювався у восьми прикордонних областях нашої держави та передбачав аналіз реалізації не тільки Програми “Україна-Білорусь, а й “Україна-Молдова”.

Мета цього проекту - удосконалення практики надання та використання допомоги Україні з боку ЄС. Тому, усі напрацювання ми передамо у відповідні європейські структури, щоб вони могли врахувати наші рекомендації в майбутньому”, - заявив представник  ГО “Центр транскордонного співробітництва” (Чернігів) Борис Уваров.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Показали портрет Шевченка, який видно з космосу. ФОТО
Наступна новина «Птахи нашого міста»: пернаті друзі в об'єктиві луцького фотографа
Останні новини
Схожі новини