Фільтри для селфі можуть спричинити психічні розлади, - хірург з Волині Валіхновський

Фільтри для селфі можуть спричинити психічні розлади, - хірург з Волині Валіхновський
Джерело фото: pragueratter.ru

Відомий хірург з Волині Ростислав Валіхновський розказав, чим небезпечні мобільні додатки, що змінюють зовнішність на фото. 

Про це лікар написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Що таке «дисморфія Snapchat» 

За словами Валіхновського, популярність Selfie-фільтрів може мати негативні психологічні ефекти. Нове явище «Snapchat dysmorphia» («Дисморфія Снепчат») – з’явилося у той самий момент, коли пацієнти почали шукати хірургічного втручання, яке б допомагало їм виглядати як фільтровані версії їх самих.

Дисморфічний розлад тіла (BDD - Body dysmorphic disorder) - це психічний розлад здоров’я людини, яка зациклена на незначних або неіснуючих недоліках своєї зовнішності.

«Такі люди часто повторюють одні й ті самі пластичні операції або піддаються багаторазовим ін'єкціям краси, щоб досягти досконального результату, але зазвичай не можуть вдовольнитися та прибігають до нових змін знов і знов», – пояснив лікар.

Незважаючи на те, що причини BDD на даний момент незрозумілі, дослідники вважають, що в роботі є кілька факторів, включаючи генетику та нейробіологічні проблеми, такі як неправильна обробка нейротрансміттерів серотоніну (також відомого, як гормон щастя).

Чим небезпечна «зміна» зовнішності за допомогою мобільних додатків

«Я хочу підкреслити той факт, що змога змінити і вдосконалити свою зовнішність у таких додатках як Snapchat та Facetune може спричинити стурбованість власною самооцінкою, змусити відчувати себе недостатньо привабливим у реальному житті і навіть діяти як тригер на людину, що внаслідок приводить до дисморфічного розладу», – написав Валіхновський.

Він додав, що це може бути особливо шкідливим для дітей-підлітків, які все частіше маніпулюють своїми фотографіями та змінюють свою зовнішність у додатках.

«Як правило, такі діти більше турбуються, як вони виглядають у очах інших людей у соціальних мережах. Крім того, підлітки з BDD звертаються до соціальних мереж у пошуках “ідеальної картинки ” або часто рівняються на своїх кумирів і намагаються з точністю повторювати їх зовнішність і категорично не приймають свою», – йдеться у повідомленні. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Машини гублять колеса: волиняни скаржаться на погану дорогу. ВІДЕО
Наступна новина Коли в аудиторіях луцького СНУ буде тепло
Останні новини
Схожі новини