Хелловін 2017: дата, історія і традиції святкування

Хелловін 2017: дата, історія і традиції святкування

Вже завтра, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, напередодні Дня всіх святих, світ буде святкувати Хелловін. 

Це сучасне свято, що походить від традицій древніх кельтів Ірландії і Шотландії. Історія Хелловіна почалася на території сучасних Великої Британії, Північної Ірландії та Франції. 

Гарбуз - головний символ Хелловіна.

Кілька століть тому кельтські язичницькі племена ділили календарний рік на зиму і літо. У ніч на перше листопада кельти святкували Новий рік і переходили на зимовий сезон. Протягом усього зимового періоду бог Сонця знаходився в полоні у Самайна - володаря темряви і всіх мертвих.

Новорічну ніч кельти називали Самайн. За давнім повір'ям, у цю ніч відкривалися двері в потойбічні світи, і їх мешканці проникали на Землю. Щоб не зіткнутися зі злими духами і привидами, люди гасили вдома світло і переодягалися в звірині шкури, щоб відлякати нечисту силу. Також стародавні кельти вдома залишали для злих духів цукерки, а самі збиралися біля багать і приносили в жертву потустороннім силам тварин.

На початку нової ери кельтські території захопили римляни і принесли з собою нові традиції. Через кілька століть 1 листопада став Днем Всіх Святих, і язичницькі традиції кельтів змішалися з традиціями католицької церкви.

Свято «All Hallows Even» (День всіх святих) з часом став називатися просто Halloween (Хелловін). Не дивлячись на те, що церква довго боролася зі звичаєм задобрювати і відлякувати нечисту силу, традиція не тільки збереглася, а й вкоренилася в народній свідомості поряд з церковним святом.

Хелловін 2017 року святкуватимуть в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Сьогодні свято найбільш популярне в США і Канаді. Це пов'язано з тим, що до країн Нового Світу емігрувало багато ірландців, які й принесли із собою традиції Хелловіна. Також Хелловін відзначають у країнах Європи і СНД, в Японії, Південній Кореї, Сінгапурі, Австралії, Новій Зеландії та в країнах Океанії.

Як святкують Хелловін? У цю ніч люди вбираються в найрізноманітніші костюми, роблять помітний і лякаючий макіяж, вирізають світильники з гарбуза, ходять від дому до дому, випрошуючи солодощі, деякі молоді дівчата ворожать на судженого.

Головним символом Хелловіна є Світильник Джека - гарбуз, з якого прибирають м'якоть і вирізають зловісне і обличчя, а в середину поміщають запалену свічку. Вважається, що гарбуз зі свічкою відганяє злих духів.

Що стосується святкових костюмів, то найчастіше люди одягаються у всяку нечисть - гномів, вампірів, привидів, тролів, перевертнів, відьом. Також люди можуть обрати костюм відомих персонажів кіно, літератури і навіть зірок шоу-бізнесу.

Також на Хелловін прийнято ходити по сусідніх будинках і випрошувати солодощі. Діти і підлітки можуть постукати в двері сусіда і запитати «Солодощі або гидота?» (Trick or Treat). Якщо господар будинку відмовиться пригощати цукерками або пряниками, діти можуть зробити йому якусь підлість. Наприклад, обмазати ручку двері клеєм або сажею.

Джерело: NV.ua.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Наслідки негоди на Волині: повалені дерева та «швидкі», що застрягли на бездоріжжі
Наступна новина ЖК «Сімейний»: розпочато будівництво другого будинку!
Останні новини
Схожі новини