Хочу крематорій для тварин під Луцьком, - Богдана Новарчук

Хочу крематорій для тварин під Луцьком, - Богдана Новарчук

Про підприємство «Ласка», яке опікується безпритульними тваринами, ходить багато чуток. Його директорка Богдана Новарчук каже, що вони є безпідставними і надуманими.

«Критикувати вміють усі, але, чому ніхто не звертає увагу на те, що на скільки вільнішим стало місто від собак-«безхатченків»?», - переконує пані Новарчук.

Про собаче життя у притулку та плани  – у традиційній рубриці «Бліц-інтерв’ю» від «Першого».

- Багато негативу у медіа-просторі щодо діяльності комунального підприємства «Ласка». Чому?

- Не зважаючи на те, що про нас говорять, ми працюємо, як і працювали. Усю нашу роботу видно в інтернеті, зокрема, у Фейсбуці на сторінці «Ласки».

Люди, які стикалися з нашою роботою, зверталися з приводу відлову чи хотіли взяти тваринку додому, добре знають специфіку і жодних зауважень у них нема, як і у колективу, який мене підтримує, громадських організацій чи зоозахисників. Результат помітний навіть пересічним лучанам. Ми справді багато зробили для міста - щороку відловлювали понад тисячу тварин. Більшість чотирилапих прилаштована у родину і цьому є документальне підтвердження. Нас багато критикують, але це зазвичай ті, кому немає чим зайнятися. Я таких людей називаю зоотерористами, через те, що вони ставлять вимоги, але не йдуть на діалог і співпрацю. Жодне підприємство, мабуть, не мало стільки перевірок, як ми. Але нам нічого приховувати, завжди прислухаємось до рекомендацій усіх перевіряючи органів.

- Було таке, що вашим підприємством цікавилися певні політичні сили.

- Так, не останню роль відіграє політичний аспект. Напередодні виборів окремі депутати починають піднімати шум довкола підприємства, заробляючи сої політичні бали. От скільки було виборів-перевиборів, стільки на нас було нападок.

Фото- і відео-зйомка на нашому підприємстві проводиться тільки з дозволу керівництва. Але є багато людей, активістів, журналістів, які в пошуках сенсації, нехтують цими правилами, нормами закону, викладаючи у мережу відео, фото, як їх ніби не пускали на підприємство, бо там є що приховувати. В європейських країнах навіть людина, яка хоче взяти тварину з притулку, не має права заходити всередину, аби не завдавати їм стресу. Вона може лише по фото обрати собаку чи кота, яких працівники притулку винесуть, щоб познайомитися ближче.

Так звані «активісти» шукають будь-яку провокацію - вриваються з самого ранку, коли вольєри ще справді не прибрані, бо працівники тільки сходяться на роботу, а за ніч собаки неодноразово могли сходити в туалет, шукають найбрудніший  і знімають його. Доходило навіть до абсурду. Був у нас пес, який любив справляти свої потреби у відро з питною водою. Так от ці зоотерористи це «просікли» і спеціально чекали, коли собака це зробить, аби потім розповідати, що ми поїмо тварин сечею!!!!

- Пригадую, крім усього, був ще й скандал щодо зберігання трупів тварин на підприємстві. То де ви їх зберігаєте і куди вивозите?

- Ми зберігаємо трупи собак, котів у морозильній камері, як цього вимагають норми. Один вивіз мертвих тварин, незалежно від зібраної кількості, вартує 700 гривень. Зрозуміло, що нам вигідно їх зібрати більше в цілях економії. І це трупи не лише тих тварин, які померли у притулку, ми збираємо їх з доріг, щоб містяни не жахалися збитими машиною собаками чи котами. Хіба у цьому є трагедія?! Вивозом тварин займається «Луцькспецкомунтранс», відвозить їх до ями Беккері, яка, до слова, уже заповнена.  На разі я замаюся розробкою проекту створення крематорію для тварин. Сподіваюсь, вже цієї осені міська рада підтримає його. Є ідея розмістити його на території кладовища у Гаразджі. У ньому можна спалювати не лише померлих тварин, а й відходи з лікарень, із захороненням яких теж є проблема. Ковельський ветсанзавод став просто таки яскравим прикладом того, що крематорій для тварин потрібний. Саме обладнання для крематорію коштує 550 тисяч гривень. Його потужність дозволяє спалити максимально 200 кілограмів за п’ять годин.

- А що у Луцьку із безпритульними тваринами взагалі? Їх кількість зменшилась?

- У 2009 -2010 роках, за даними «Луцькспецкомунтрансу», в Луцьку було зафіксовано близько 5 тисяч безпритульних тварин. Нещодавно до нас приїздила незалежна англійська організація Nature Watch, за даними якої у 2015 році в місті нараховувалось 779 собак, а у 2016 році – 425 тварин-«безхатченків». Ці дані документально підтверджені. Крім того, є статистика з «гарячої» лінії міської ради 15-80: У 2015 році було майже 600 звернень громадян щодо вирішення питань із безпритульними собаками. За останній рік таких заяв зареєстровано усього 27.

Спілкувалась на «собачу» тему Ірина Костюк


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Галопом по Європах!»: лучан запрошують на Family Weekend
Наступна новина ТОП-5 місць на Волині, де найкраще рибалити
Останні новини
Схожі новини