На Волині знайшли збудник холери

На Волині знайшли збудник холери

На Волині здійснюють моніторинг обстеження води відкритих водойм області  на наявність збудників холери.

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр.

За даними ВООЗ загрозлива ситуація з холери у 2017 році склалась у Республіці Ємен, де на сьогодні зареєстровано спалах цього небезпечного захворювання: вже захворіло понад 200тис. осіб, з яких до 2000 померли, чверть з них – діти.

За інформацією ООН до кінця цього літа кількість захворілих на холеру у Ємені може сягнути 300тис.осіб, адже щодня виявляють до 5 тис. нових хворих на холеру.

У поточному році загострилась ситуація щодо холери в Україні. Так, при плановому моніторингу води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що мають міжнародне значення, а саме на вібріофлору, 07.08.2017р виділено Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa» у районі пішохідного Інгульського мосту (м. Миколаїв, Центральний район).

Враховуючи зазначене та з настанням літнього періоду відпусток в області активізовано моніторинг об’єктів довкілля на  наявність збудників особливо-небезпечних інфекцій. Так, ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» посилює контроль за обстеженням хворих на гострі кишкові інфекції і холероподібні діареї на місцях та здійснює моніторинг обстеження води відкритих водойм області  на наявність збудників холери.

Протягом поточного року зареєстровано 1104 хворих на гострі кишкові інфекції, що є на рівні минулого року, важкі  форми не реєструвались.

З початку літа лабораторією ОНІ досліджено майже 390 проб води поверхневих водоймищ в місцях купання і відпочинку на наявність збудників холероподібних діарей. При цьому, вилучені не аглютинуючі холерні вібріони у 8 пробах: м. Нововолинськ (дамба), К. Каширський район (оз. Грудківське та річка Цир), Луцький район (оз. Гаразджа та Сирники) та смт. Ратне (шлюз). Такі результати можуть свідчити про ймовірність забруднення вказаних вище водойм (в т.ч. фекального походження), на що звернули увагу керівники згаданих вище районів.

Варто нагадати, що холера — гостра інфекційна антропонозна  хвороба, яку спричинюють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм передачі інфекції, та нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, тяжким зневодненням організму, розладами гемодинаміки.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Кіборги»: з'явився офіційний тизер фільму про оборону Донецького аеропорту
Наступна новина #свідомий_Луцьк. Частина 5: знайомство з бізнесменом Ігорем Чорнухою
Останні новини
Схожі новини