Четвертий термін поспіль головою приміських Підгайців став Юрій Семенюк. Він отримав 45% голосів і очолив тепер вже об’єднану із Липинами громаду. Проте якщо на початку минулої каденції Підгайці були звичайною сільрадою, що включала тільки два села - Крупу та Струмівку, тепер громада має зовсім інші масштаби.
Нинішні Підгайці це - 20 сільрад, понад 20 тисяч населення і площа - 295 квадратних кілометри (а це - як 7 розмірів Луцька до приєднання сіл!). Звісно ж, розширення Підгайців передбачає і збільшення бюджету. Хоча і без того, з початком децентралізації сільська казна Підгайців не бідувала: торік бюджет становив 150 млн грн.
Юрій Семенюк уже провів першу сесію, де продемонстрував доволі несподівані кадрові рішення. Свою команду новий-старий голова сформував із людей, які під час виборів вели гостру агітацію проти нього.
За яким принципом Юрій Семенюк підбирав заступників та старост сіл і хто ці люди - ми розкажемо у серії матеріалів. Почнемо із людини, яка була головним опонентом Семенюка на виборах і яку він лобіював на посаду одного із трьох заступників.
ПОЛІТИК: З ДОСВІДОМ, АЛЕ БЕЗ ПРИНЦИПІВ
Іще два місяці тому Леонід Гроголь, балотуючись на керівника Підгайцівської громади, публічно засуджував корупцію і відверто критикував роботу Юрія Семенюка. Вибори програв, отримавши вдвічі менший результат, ніж Семенюк.
Проте Леонід Гроголь пройшов до Підгайцівської ради у статусі депутата. Він був першим номером в списку “Європейської Солідарності”.
Як показала перша сесія, посаду заступника Леонід Гроголь отримав від Юрія Семенюка в обмін на лояльне голосування фракції. Приміром, “Солідарність” підтримала призначення секретарем ради Ольгу Овсіюк, яка разом із Семенюком обіймала посаду під час попереднього скликання. Відповідно, брала участь в неефективному і корумпованому управлінні громадою, про яке Гроголь розповідав у рекламних роликах.
Як пояснив Леонід Гроголь в коментарі “Першому”, “думку стосовно команди попереднього керівництва не змінив”, а на посаду заступника погодився, щоб “підказати своє бачення”.
“Ольга Овсіюк - людина професійна, довгий період працювала секретарем ради, тому добре знає діяльність. Інша справа, якою є ця діяльність. У мене - інше бачення щодо діяльності, хочу, щоб рада працювала більш прозоро”, - зауважив Гроголь.
Проте перша сесія показала, що Гроголь разом із “Солідарністю” поки не вносив жодних “інших бачень”, натомість стовідсотково підтримував усі рішення, запропоновані Семенюком.
Підгайці - не перший політичний досвід Леоніда Гроголя. До цього він двічі був депутатом Луцької районної ради: у 2015 році від “Солідарності”, а перед тим - від партії “Реформи і Порядок”, що на той час була в коаліції із Блоком Юлії Тимошенко.
БІЗНЕСМЕН: З МАЙНОМ, АЛЕ БЕЗ ОФІЦІЙНИХ ПРИБУТКІВ
Леонід Гроголь має багатопрофільний бізнес. ТОВ “Асторія-пласт” займається виготовленням виробів із пластмаси. ПП “Добро-Буд-ПМ”, що належить дружині політика Ользі Гроголь - спеціалізується на продажі будівельних матеріалів.
Також Леонід Гроголь є власником мотелю та станції обслуговування автомобілів в Струмівці, що на виїзді з Луцька.
Увесь бізнес розташований у приміщеннях та на землі, що в приватній власності Леоніда Гроголя.
Загалом родина має чимало нерухомості та землі: три ділянки в Підгайцях загальною площею 1,5 га та 6 ділянок в Струмівці - площею 3,5 га.
Цех із виготовлення полімерних виробів (ТОВ “Асторія-пласт”) Леонід Гроголь облаштував в приміщенні колишнього корівника. До речі, будівлю на майже дві тисячі квадратів він купив на початку 2000-х за мізерну ціну: 30 тисяч гривень. Принаймні, саме така цифра записана в декларації Гроголя. Цікаво, що грошова оцінка уже на той час була вдвічі більшою (вона зазначена у витягу з Держреєстру).
До слова, саме виробництво мало певні проблеми із перевіркою екологічної служби. Переробка пластмаси є досить шкідливою для навколишнього середовища, відповідно, повинна ретельно котролюватись екологами. Проте стосовно “Асторії-пласт” є відомості лише про одну планову перевірку, яка мала б відбутися у 2018 році під грифом “високий ступінь ризику”. Проте на територію цеху екологів не пустили під приводом того, що вчасно не отримали повідомлення про їхній візит.
Магазин будівельних матеріалів у Струмівці має площу 741,5 м2. Право власності на мотель із кафе (2343,2 м2) Леонід Гроголь оформив торік, вказавши вартість - 3,4 млн грн.
Пропри те, що в родини є кілька напрямків бізнесу, офіційні доходи - мізерні. За 2019 рік Леонід Гроголь задекларував 7 345 грн доходу від підприємницької діяльності, а його дружина - 7 487 грн
ПУБЛІЧНЕ ЖИТТЯ: ЛЮБИТЬ ЗЕМЛЮ І ШВИДКІСТЬ
У публічних реєстрах є кілька судових справ, в яких фігурує Леонід Гроголь.
У 2012 році за позовом прокуратури суд розглядав земельний спір, що виник між мешканцями Струмівки та Леонідом Гроголем. Зокрема, суд визнав недійсним договір оренди і зобов’язав Гроголя та Підгайцівську сільраду повернути землю законним власникам.
Торік Леоніда Гроголя суд притягнув до відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Перевищивши швидкість за кермом авто, він зіштовхнувся з іншою автівкою і скоїв ДТП. На щастя, ніхто не постраждав, тож Гроголь відбувся покаранням у вигляді штрафу 340 гривень.
Ще одна “свіжа” судова справа стосується дружини політика і бізнесмена. Гроголь Ольгу Михайлівну хочуть притягнути до відповідальності за порушення режиму карантину. Судове засідання призначене на кінець грудня.
“Це історія Ольги і її бізнесу, я не буду коментувати. Суду поки не було, тому не можна говорити, чи було порушення каратнину”, - прокоментував Леонід Гроголь.
Людмила ЯВОРСЬКА (для “Першого”)
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.