Коли в Україні з'явилося теле- та радіомовлення?

Коли в Україні з'явилося теле- та радіомовлення?

Сьогодні в Україні відзначають особливе професійне свято – день працівників радіо, телебачення та зв’язку. Можливо зараз з високим розвитком технічного прогресу ці джерела інформації не такі актуальні як в минулому столітті.

Чи замислювалися ми, коли в Україні стартувало радіомовлення або ж вийшла в ефір перша телепередача? Про все це та багато що інше – далі у матеріалах.

Радіомовлення та телебачення в Україні виникли майже одночасно – у двадцятих роках минулого століття. Перші радіостанції з’явилися у Харкові та Києві у 1925 році, а уже через декілька років радіомовними стали Одеса та Донецьк та інші великі міста.

Минав не один рік, коли радіочастоти з’явилися у сільських місцевостях, адже для цього потрібно було реєструватися у відділеннях міліції.

На території України усе радіомовлення здійснювалося практично російською мовою, оскільки воно забезпечувалося Московськими частотами. Починаючи з 1930-ого у тогочасному СРСР випускали тематичний журнал «Радио».

1925 рік – видатний у розвитку українського телебачення, коли український винахідник Борис Грабовський зробив першу в цілому СРСР телевізійну передачу, проте роль цього досягнення згодом применшили радянські науковці.

Перші телеприймачі в Україні з’явилися у Києві в кінці 30-х років, телевізори на той час були великою рідкістю. Зазвичай, телевізор мали високопосадовці та заможні люди, щоб побачити це новітнє чудо техніки збиралися цілі сім’ї та сусіди з усього будинку.

Уже в кінці 60-х років в Україні з’явилося кольорове телебачення, а уже з середини 80-х – телебачення покривало майже всю територію України. Саме в цей час виходила в ефір перша передача новин «Телевізійний кіножурнал». 

З ухваленням Верховною Радою «Закону про телебачення і радіомовлення», утворенням Державного комітету телебачення і радіомовлення України (Держтелерадіо) і Національної телекомпанії України (НТКУ) – телебачення в Україні стало самостійною телесистемою.

Ось такою була історія зародження та розвитку радіо і телебачення в Україні, а ми усіх причетних до цього свята щиро вітаємо!


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Чому в нас все робиться абияк?», - лучанка про роботу «тепловиків»
Наступна новина РЦ «Промінь»: що подивитися цього тижня у луцькому Multiplex
Останні новини
Схожі новини