Коли з'явилися перші залізниці на Волині. ФОТО

Коли з'явилися перші залізниці на Волині. ФОТО

Напевне, більшість із нас хоча б раз у житті мандрували залізничним транспортом. Хтось віддає перевагу їздити «залізним конем» з метою економії коштів та часу, а хтось вважає, що так цікавіше здійснювати свої мандрівки. Проте чи задумувалися ми, коли виникли перші залізниці у нашому краї?

Перше гуркотіння потягу

Перша залізниця на території сучасної України була прокладена далекого 1861-ого року. Це було сполучення Львів-Перемишль, воно в майбутньому з’єднувало такі географічні центри як Краків та Відень.

Загальна протяжність колії від міста Лева до найдавнішого центру Галичини сягала майже 100км. До речі, перший пасажирський потяг прибув до Перемишля рівно 156 років тому: 4 листопада 1861 року.

Яка ситуація із розвитком залізничного транспорту була на Волині?

Уже за 9 років після відкриття залізниці у Львові, розпочалося масштабне будування залізниці, колії якої проходили через волинську землю і прямували до самої Прусії!

Києво-Брестська залізниця(1870-1873) – важлива торгівельна ланка, яка забезепчувала насамперед будівельною сировиною.

На території сучасної Волинської області маршрут залізниці пролягав через станції Луцька, Олики, Ківерець, Рожищ, Переспи, Голоб, Ковеля, Старої Вижівки, Кримного та Заболоття.

Переспа. Очікування на поїзд, 1930-ті роки.

Влада міняється – станція будується

Кожна панівна влада, яка порядкувала на території сучасної Волинської області, дбала про розвиток залізничного простору регіону.

Одна з найбільш активних залізничних станцій Російської імперії на той час – Ковельська: швидкі темпи розвитку інфраструктури, підвищення кількості місцевого населення, загальна розбудова міста спричинили значне розширення залізниці.

Окупація Волині 1915 року австро-угорськими силами також дало поштовх до створення нових та розбудову попередніх станцій. Із залученням місцевого населення та військових активно розширювалися залізничні шляхи Каменя-Каширського.

Цікавим є те, що рівно 100 років тому волинськими залізничними шляхами прямував сам імператор Австро-Угорщини Карл І.

Австрійські військові кореспонденти відобразили цю подію і нас є унікальна можливість побачити це на світлинах.

Через 6 років Волинь ввійшла до складу Польщі. Польська влада надала великого значення сполученню не тільки західноукраїнських міст, а й великих центрів Польщі. Залізничний шлях пролягав через місто Володимир-Волинський і сполучав з Варшавою.

Залізнична ситуація на Волині після Другої світової війни й до наших днів

Друга світова війна не оминула Волинь та її жителів. Поступово з карти залізничних шляхів нашої області почали зникати багато вокзалів, залізничних вузлів, колій.

Часті диверсії, бомбардування виводили з ладу цілі залізничні шляхи міжнародного рівня, звісно, що про нагальний ремонт та відновлення станцій не було і мови.

Луцький вокзал у 60-их роках ХХ століття.

Вокзал у м. Рожище. 1980-ті роки.

За часи СРСР та незалежної України, з розвитком науково-технічного прогресу, відбудовувалися та запускалися нові станції.

Сьогодні практично всі вокзали обласних центрів, великих залізничних вузлів, історичних районних міст набули оновленого вигляду.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку перекрили рух мостом на Шевченка
Наступна новина Звільнили директора Цуманського лісгоспу
Останні новини
Схожі новини