Маємо бути архітекторами кожної ідеї, а є пожежниками, - Уляна Супрун

Маємо бути архітекторами кожної  ідеї, а є пожежниками, - Уляна Супрун

В.о. міністра охорони здоров’я України на «Бандерштаті» Уляна Супрун розповіла про свою родину, ідею незалежності і неминучі зміни в медицини.

На Волині почалася боротьба за ідею незалежності, і я з вами у цьому споріднена й солідарна, бо мої родичі на Івано-Франківщині теж боролися за це. Батьки вимушені були виїхати з України, коли прийшли совєти бо по-іншому вони сиділи б у тюрмах. Боротьбу продовжували уже за кордоном.

В 11 років, я приїхала в Україну і побачила її під совєтами. Пригноблені системою люди лякали, каже чиновниця, однак, уже в 1991 році українці почали мінятися. 

Ви – нащадки тих людей, народилися у вільній країні, на жаль система залишилася колишня і найстрашніша вона саме в охороні здоров’я. Тут нема поваги ні до лікарів, ні до пацієнтів. Й далі чекаєте годинами в черзі, аби побачити лікаря, констатувала чиновниця. 

Під час Революції Гідності, пригадала пані Уляна,  було важко, холодно, не спали, не було що їсти і пити, але люди були разом і мали свою мету. А що нині? Ми гарно робимо революції, а після мусимо будувати цю країну. Саме зараз прийшов час, аби українці вклали свої вміння у державу, аби вона була правильною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антитіла, Крихітка, Oт vinta та Dj Tapolsky: як минув перший музичний день Бандерштату

«Ми робимо медичну реформу, ще з 2015 року фахівці  півроку писали стратегію змін у медицині.  Потім були обговорення, ми взяли за основу цю стратегію, побували в кожній області, зустрічалися з людьми, відвідували лікарні – це був діалог. Тоді зустрілися з більш як 10 тисячами людей. Нині ми не брешемо і не стверджуємо, що всі медпослуги будуть безкоштовними. Кажемо – будуть і тарифи, і плата, і співоплата, і безплатні речі, - наголосила в.о.міністра.

Українці вміють кричати «зрада», а в нас так багато перемог! - Уляна Супрун

В.о. міністра охорони здоров’я України на «Бандерштаті» окрім боротьби за незалежність України УПА згадала і події на сході.

Чиновниця каже, що українці знають і вміють нарікати, це, переконує, закладено генетично.  

Найбільшим здобутком останніх років жінка називає перемогу на Сході. Хоч війна триває, однак голі, босі й необстріляні військові зуміли затримати російську армію. Тоді  вкотре згуртувалася уся Україна, каже Уляна Супрун.

Тому й зараз, вона упевнена, що українці мають зібратися докупи і далі підтримувати ідею свого народу і окреслити чіткий і конкретний шлях надалі. Головне, усе в державі робити без брехні й лицемірства.

Аби була вічна «зрада», дивується жінка, хіба б змогли провести такий патріотичний фестиваль «Бандерштат»? Тому викорінювати «совок» з голів, вчинків і думок шляхом рішучих і відповідальних рішень – щоденне завдання кожного українця. Якщо народ знову дозволить комусь «писати» історію України, почнуться незворотні процеси. Українці мають боротися із цим, як у 50-х роках минулого століття боролися упівці.

В міністерстві не чекаємо, щоб хтось нам щось дав, а робимо це самі. Просуваємося й далі, аби змінити совкову систему охорони здоров’я, каже в.о. міністра охорони здоров’я.  

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Костянтин Петрочук розповів, як міськрада бореться зі смородом у Луцьку
Наступна новина Концерт з головної сцени Бандерштату показують наживо
Останні новини
Схожі новини