«Ми сумніваємося у відкритості намірів представників АвтоЄвроСили», – волинські лісівники

«Ми сумніваємося у відкритості намірів представників АвтоЄвроСили», – волинські лісівники

Волинські лісівники відкидають звинувачення активістів ГО «АвтоЄвроСила» у масових незаконних рубках лісу на Волині та сумніваються у відкритості їхніх намірів щодо охорони та захисту лісів.

Офіційну позицію Волинського обласного управління лісомисливського господарства оприлюднила його прес-служба.

Нагадаємо, на Волині побували активісти ГО «АвтоЄвроСила», зокрема і її лідер Олег Ярошевич. «Євробляхарі» запевняли, що виявили начебто масові незаконні рубки у волинських лісах.

З чого усе почалося?

31 липня працівники ДП «Ківерцівське лісове господарство» в урочищі Залужне та в кварталі 4 сільськогосподарського виробничого кооперативу «Муравище» виявили встановлені на деревах камери відеоспостереження. Як виявилося згодом та відповідно до публічних заяв, активісти таким чином проводили збір інформації про незаконні рубки у Ківерцівському районі Волинської області.

В управлінні лісомисливського господарства запевняють, що Ківерцівський район є найбільш проблемним у питаннях самовільних рубок дубових лісів. Працівники лісової охорони державних лісогосподарських підприємств саме у Ківерцівському районі неодноразово зупиняли лісокрадів, ризикуючи власним життям та здоров’ям.

Довідково

Працівниками державної лісової охорони Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства в період із 2017 року та за сім місяців 2019 року передано 485 справ до поліції, 20 справ – до прокуратури, 11 справ – у суди, відкрито 60 кримінальних проваджень за фактами незаконних порубок лісу.

За вказаний період зафіксовано непоодинокі випадки збройних нападів та застосування фізичної сили до лісівників з боку лісокрадів.

Перешкоджання лісопорушникам супроводжувалось затриманням транспортних засобів, які були знаряддям злочинів. Із 67 авто, затриманих за підозрою у причетності до незаконних порубок та незаконного перевезення лісопродукції (у переважній кількості випадків – породи дуба), 39 автомобілів перебували на іноземній реєстрації!!!

Працівниками державної лісової охорони ДП «Ківерцівське ЛГ» за період із 2017 року та за сім місяців 2019 року 54 справи скеровано до поліції та відкрито 20 кримінальних проваджень за фактами незаконних порубок лісу.

Із затриманих за підозрою у причетності до лісопорушень (порубки та незаконне перевезення деревини породи дуб) 12 авто, 9 транспортних засобів перебували на іноземній реєстрації. Відомо, що порушника на транспортному засобі без державної реєстрації ідентифікувати фактично не можливо.

Лісівники сумніваються у відкритості намірів «АвтоЄвроСили»

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства та його відомчі підприємства, наголошують у прес-службі, співпрацюють із десятками громадських та волонтерських організацій.

«На нашому рахунку – сотні реалізованих спільних заходів, в тому числі – і в напрямку охорони та захисту лісів. Ми маємо всі підстави для сумніву у відкритості намірів представників ГО «АвтоЄвроСила», оскільки вони відмовилися співпрацювати зі співробітниками державної лісової охорони, виявили низьку обізнаність щодо специфіки і статистики лісопорушень у Ківерцівському районі, а також потребували «ліквідації пробілів» у питаннях процедури та нормативних документів, які регламентують проведення рубок», – наголошують в «лісовому» управлінні.

«Відомчі підприємства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства за останні роки докладають максимум зусиль для того, щоб висвітлювати роботу та інформувати громадськість про ведення лісового господарства та охорону і захист лісів Волині. Інформація щодо ведення рубок знаходиться у вільному доступі на сайті Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства», – запевняє прес-служба лісівників.

Довідково

Відповідно до статті 69 Лісового кодексу України, спеціальне використання лісових ресурсів (рубки головного користування) проводяться за спеціальним дозволом, яким є лісорубний квиток. Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства (в області – обласним управлінням лісового та мисливського господарства) через Центр надання адміністративних послуг. Спеціальний дозвіл на проведення інших видів рубок, в тому числі – суцільних санітарних та вибіркових санітарних – видається власником лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку, на основі первинних документів матеріалів відводу насадження в рубку.

Інформацію про виписку лісорубних квитків на всі види рубок суцільних та вибіркових, починаючи від освітлення і завершуючи головним користуванням, можна побачити на сайті Держлісагентства України у вкладці «Відкриті дані» в Реєстрі лісорубних квитків. На сайті Волинського обласного управління – зіскановані переліки та підписані пропозиції на вибірково санітарні та суцільно санітарні рубки.

Що зафіксували камери?

Працівники лісгоспу звернулися до правоохоронних органів, адже, кажуть, за умови відсутності інформації про походження камер відеоспостереження у лісі, не могли виключити факт встановлення камер відеоспостереження не активістами, а особами, які намагались скоїти лісопорушення.

«Сам зміст записів камер відеоспостереження теж викликає ряд запитань. За час «охорони» активістами «АвтоЄвроСили» лісів в об’єктив камер потрапили транспортні засоби, які вивозили деревину з електронними бирками та із відповідними документами на перевезення деревини ТТН (товарно-транспортні накладні, які реєструються в єдиній електронній базі Державного агентства лісових ресурсів України у відкритому доступі). На камерах не зафіксовано жодного транспорту крадіїв дубової деревини (дубокрадів), які постійно зберігають неабияку активність у Ківерцівському районі», – запевняють у прес-службі ОУЛМГ.

Працівники лісгоспу кажуть, що не можуть виключити гіпотезу щодо того, що на час роботи камер відеоспостереження дубокради не були попереджені про проведення спостереження.

З чим не згідні лісівники?

Абсолютно неприйнятною вважають волинські лісівники практику супроводження активістів особою в балаклаві та на транспортному засобі без будь-яких номерних знаків.

«Саме в такому антуражі, в переважній кількості випадків, відбуваються крадіжки дуба! А особа, яка взялась супроводжувати лісівників та активістів до місця так званих «масових рубок», була добре обізнана із лісовими ділянками», – наголошують далі.

Неприйнятним та суперечливим вважають і спосіб подачі інформації про відвідування Ківерцівського лісгоспу керівником ГО «АвтоЄвроСила» Олегом Ярошевичем. Мовляв, активісти завідомо ігнорують законодавство, до моменту втручання лісівників не викликали на місця лісопорушень працівників поліції, відмовились обмінятись інформацією із камер відеоспостереження із представниками державної лісової охорони та намагаються всілякими методами нав’язати громадськості саме свою версію подій.

«У зв’язку із тим, що Законами України № 2531-VIII від 06.09.2018 та № 2708-VIII від 25.04.2019 внесено зміни до ст. 246 КК України, чим фактично унеможливили притягнення лісопорушників до кримінальної відповідальності, представники державної лісової охорони позбавлені інструментів впливу на крадіїв деревини. Проте, як бачимо, лісівники не позбавлені бажання помсти тих осіб, щодо яких було відкрито кримінальні провадження за незаконно добуту деревину та які, внаслідок згаданих змін, уникли кримінальної відповідальності через підвищення необхідної суми заподіяних збитків», – пише прес-служба.

У зв’язку із такими діями активістів, ідеться далі, лісівники опиняються у завідомо дискредитованій позиції ще й із тієї причини, що до моменту врегулювання законодавства про так звані «євробляхи» не є можливим якісно розмежувати поняття «злодій на євробляхах» та активіст із «євробляхами». Як зазначено вище – переважна частина крадіжок деревини в Україні скоюється саме з використанням автомобілів без державної реєстрації.

До чого закликають у Волинському ОУЛМГ?

«Зважаючи на завідомо недостовірне тлумачення ситуації у лісовому господарстві, намагання окремими людьми однобоко та із явними плановими нападами на працівників лісової галузі, «розганяти» тему того, що лісівники є ворогами лісу, основними крадіями та браконьєрами, засуджуємо подібні методи роботи. Закликаємо громадськість та представників ЗМІ всебічно досліджувати факти, які оприлюднюють громадські активісти, отримувати офіційні коментарі представників державних лісогосподарських підприємств, правоохоронців та представників громад, на території яких функціонують лісгоспи.

Для прикладу: За результатом «виїзду» активістів у Ківерцівський район, чітко видно замовний характер сюжету про подію на телеканалі ICTV.

В репортажі свідомо не сказано про те, що на показані ділянки рубок ДП «Ківерцівське ЛГ» наявні лісорубні квитки, виписані в установленому порядку, наявні матеріали відводів. Чомусь ніхто з активістів не перевірив у перелікових відомостях відводу рубки, чи є в них дерева з діаметром, який відповідає діаметру зрубаних дерев. Сюжет побудовано на емоціях – усі погані, усі злодії, а ми – активісти.

На жаль, люди, зацікавлені у тому, щоб зруйнувати державну форму господарювання у лісах України, зарахують подібний сюжет як маленьку перемогу над лісівниками…

Проте кількатисячний колектив лісівників стежить за перебігом дій ГО «АвтоЄвроСила». Ми сподіваємось, що у керівника цієї організації Олега Ярошевича був час обдумати свою репліку про те, що боротись і працювати треба в Україні, а не відправлятись на заробітки за кордон.

Працівники державних лісогосподарських підприємств є основою економіки переважної кількості громад Волині. Ми дійсно працюємо в Україні.

Чи зрозуміють активісти, що їх безвідповідальність і вседозволеність щодо обвинувачень людей без висновків суду трактуються саме як намагання відправити значну частину людей, які мають офіційну роботу, на закордонні заробітки!?» – запитують лісівники.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Хроніка пригод Луцька і Волині. Середа, 7 серпня
Наступна новина Над Луцьком помітили російський «Боїнг», – ЗМІ
Останні новини
Схожі новини