«Можуть і пішки пройтись – здоровіші будуть»: на Волині проблема з перевезенням пільговиків

«Можуть і пішки пройтись – здоровіші будуть»: на Волині проблема з перевезенням пільговиків

У Нововолинській міській раді 17-го листопада пройшла зустріч, на якій обговорювали проблемні питання перевезень пільговиків громадським транспортом. 

Підприємці скаржаться, що не отримують доходів від своєї діяльності, - пише Буг.

На заході були присутні десять чоловік, серед яких депутат обласної ради Борис Бабійчук, депутати міської ради Віктор Ромашевськийта Володимир Шаповал, начальник відділу транспорту та зв’язку Юрій Коцюра, підприємці-перевізники і кілька небайдужих пасажирів.

Після прийняття рішення Нововолинською міською радою про обмеження пільг для деяких категорій населення загострилися суперечки між перевізниками та пасажирами. Громадяни, зацікавлені у даному питанні вирішили зібратися для обговорення ситуації, що склалася.
Нагадаємо, що рішенням Нововолинської міськради від 12-го жовтня був скасований безоплатний проїзд в маршрутному таксі дітей з багатодітних сімей. Дану категорію пільговиків прирівняли до дітей шкільного віку і проїзд відтепер платний. Також рішенням закріпили кількість пільговиків пенсійного віку, їх може бути не більше 2-х на рейс.

Дане рішення було прийнято на звернення перевізників до міської ради, які в свою чергу просили вирішити питання з пільговиками. Кошти підприємцям ні з державного, ні з місцевого бюджетів не відшкодовують, тому вони відмовляються перевозити безоплатно деякі категорії населення. Як компроміс, міська влада прийняла рішення обмежити пільговий проїзд.

На заході, що відбувся, з метою знайти консенсус Борис Бабійчук висловив своє бачення вирішення проблеми:

"Пропоную насамперед провести моніторинг скільки відсотків пільгових категорій користуються послугами громадського транспорту. Маючи статистику можна буде розуміти, який обсяг коштів потрібно на компенсацію. Рішення міськради суперечить законодавству, тому потрібно шукати інші шляхи. Вимагати відшкодування коштів і не порушувати закон".

У перевізників своє бачення даної проблеми. Вони говорять, що стали заручниками ситуації. Висловлюють думку про те, що вже не зацікавлені в перевезенні громадян.

"Чи нам вернуть кошти за останні 15-ть років? Нам не платять, а ми возимо. Автобуси “доїжджають”, працюємо практично в нуль, навіть не має за що купити колеса. Такі пільговики, як діти з багатодітних сімей пару зупинок можуть і пішки пройтись – здоровіші будуть. А скільки було випадків, що провозили їх в нетверезому стані, в руках пиво і посвідчення", - говорили перевізники.

На зустрічі перевізники також піднімали питання щодо збільшення плати за проїзд. Вони запевняють, що й так йдуть на компроміс і не вимагають підвищення цін. Хоча, за словами одного з підприємців, вже давно пора встановити, для прикладу, проїзд до Благодатного 8 гривень, а не 5-ть.

Окрім того, підприємець Іван Чабан заявляє, що з 1-го грудня збирається розривати договір на перевезення пасажирів до селища Благодатного. Він не бажає перевозити безплатно людей, які в змозі заплатити. І не хоче чути від людей нарікання на свою роботу та водіїв.

Із 14-ти перевізників Нововолинська, один обслуговує пільговий рейс до селища. Міська рада виділила близько 600 тисяч гривень на компенсацію перевезень. Однак підприємці обурюються, що попри наявність такого рейсу, чекати його не хочуть і “просяться” скористатися пільгами в їхніх автобусах.

Борис Бабійчук запевняє, що буде тримати на контролі дане питання. Він пропонує створити робочу групу на опрацювання даних по пільговиках. Наголошує, щоб перевізники зі своєї сторони організовувалися і вимагали на усіх рівнях кошти на компенсацію перевезень.

Що ж отримають в результаті і підприємці і люди, та як діятиме міська влада, час покаже.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як запам’ятати те, що ми читаємо і дивимось. Поради експерта з продуктивності
Наступна новина Facebook представила конкурента YouTube
Останні новини
Схожі новини